Konkurs plastyczny Zabytki Chin

Konkurs plastyczny Zabytki Chin  

Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich uczniów klas 1-8 w roku szkolnym 2021/2022 do udziału w konkursie plastycznym „Zabytki Chin”.

Mur Chiński, Zakazane Miasto, Wielki Budda z Leshan, Terakotowa Armia czy Pagoda Liaodi to tylko kilka najsłynniejszych chińskich zabytków. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie pracy plastycznej przedstawiającej wybrany zabytek znajdujący się w Chinach.

Pracę należy wykonać dowolną techniką na arkuszu papieru nie przekraczającym rozmiaru A3, do którego dołączony będzie formularz zgłoszeniowy i przesłać ją do Instytutu Konfucjusza w Krakowie do dn. 30.09.2021 r.

Organizator przewidział trzy kategorie wiekowe:

  • klasy 1-2,
  • klasy 3-5,
  • klasy 6-8.

Celami konkursu są: rozwijanie zainteresowania chińską kulturą wśród dzieci i młodzieży. Poszerzanie wiedzy o historii, geografii oraz architekturze Chin. Rozwijanie zdolności plastycznych i wrażliwości estetycznej.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody w postaci gadżetów i zabawek. Organizator przygotował nagrody rzeczowej o łącznej wartości 1000 PLN.

Przy ocenie prac komisja konkursowa będzie kierowała się: zgodność z tematyką, estetyka pracy, oryginalność tematu oraz wartości artystyczne.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:plastyczne