Klasa ze snów – startuje 7. edycja!

klasa ze snów konkurs multimedia szkoła wyposazenie

Tym razem Organizator proponuje zadania konkursowe nawiązujące do lektur szkolnych. Uczniowie klas I-III przygotują prace plastyczne na temat „Bohater mojej ulubionej lektury na lekcji w nowoczesnej klasie ze snów”, zaś starsi film – na ten sam temat. Każda ze szkół może zgłosić jedną pracę w ramach danej grupy wiekowej. W konkursie mogą brać udział szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne (w rozumieniu ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty).

Ważne są terminy. Zgłoszenie do konkursu musi być dokonane do 31 grudnia 2016 r. na stronie www.klasazesnow.pl, zaś prace należy przesłać do 16 marca 2017 r.

Konkurs „Klasa ze snów” odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W gronie patronów merytorycznych są Instytut Badań Edukacyjnych i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty.

Patroni medialni to „Dyrektor Szkoły”, „Forum Placówek Niepublicznych”, „Głos Pedagogiczny”, „TIK w edukacji”, MiastoDzieci.pl , „Monitor Dyrektora Szkoły”, „Nowe Horyzonty Edukacji”, „SYGNAŁ. Magazyn Wychowawcy”, „Wspólnota”.

Organizatorem konkursu jest ViDiS SA – właściciel portalu www.MultimediawSzkole.pl

Bliższe informacje; na www.klasazesnów.pl oraz na oficjalnym funpage konkursu na Facebooku www.facebook.com/klasazesnow. Konkurs trwa od 1 listopada 2016 r. do 23 czerwca 2016 r.

Na początku warto zapoznać się z regulaminem konkursu dostępnym na stronie http://www.klasazesnow.pl/index.php?site=regulamin i dokonać zgłoszenia do 31 grudnia 2016 r. Wypełniając formularz zgłoszeniowy trzeba wskazać dane szkoły, dyrektora oraz opiekuna akcji czyli osobę, która będzie się kontaktowała z organizatorem i zajmie się przekazaniem pracy. W przypadku szkół podstawowych zgłoszenia można dokonać dla dwóch grup konkursowych – czyli uczniów klas I-III i starszych.

Praca plastyczna.

Szkoła biorąca udział w konkursie plastycznym musi do dnia 16 marca 2017 r. przekazać pracę plastyczną wykonaną przez jednego ucznia klas I-III na temat: „Bohater mojej ulubionej lektury na lekcji w nowoczesnej klasie ze snów”. Format pracy nie może być mniejszy niż A4, ale nie może przekraczać A3. Organizator oczekuje również krótkiego komentarza dotyczącego tematu Konkursu, będącego dosłownym zapisem wypowiedzi autora pracy. Tak przygotowane dzieło należy przekazać w wersji elektronicznej w formacie *jpg o maksymalnym rozmiarze pliku 2MB. Ważne jest, żeby praca nie zawierała, żadnych znaków towarowych czy logotypów, ani nie była nagrodzona w innym konkursie.

Film

Termin na przekazanie filmu oraz jego temat są dokładnie takie same, jak w przypadku prac plastycznych. Konieczne jest, aby praca filmowa zaczynała się od dwusekundowej planszy z nazwą szkoły. Sam film nie może być dłuższy niż 2 minuty, a jego minimalna wymagana rozdzielczość to 720p. Praca musi być wykonana przez zespół uczniów i nie może zawierać żadnych znaków towarowych czy logotypów. Film nie może być też nagrodzony w innym konkursie.

Tematyka pracy

Tegoroczną ideą konkursu jest rozbudzanie pasji czytania. To właśnie dlatego praca ma być przygotowana na temat „Bohater mojej ulubionej lektury na lekcji w nowoczesnej klasie ze snów”. Organizator wskazał listę lektur, z której można wybrać pozycję i oprzeć o nią pracę. Granicą jest tutaj tylko wyobraźnia twórców. „Akademia Pana Kleksa”, „Dzieci z Bullerbyn”, czy seria o Harrym Potterze to tylko niektóre pozycje. Wszystkie zostały wskazane w Załączniku Nr 1 do regulaminu konkursu. http://www.klasazesnow.pl/index.php?site=regulamin

Nagrody

Organizator ufundował nagrody o wartości ponad 40 000 zł.

Na laureatów konkursu plastycznego czekają Projektor Casio XJ-F100W oraz 10 głośników bezprzewodowych Defenzo Audience i 10 głośników bezprzewodowych Defenzo SoundFit.

W konkursie filmowym przewidziano dwie grupy nagród.

Nagrody Komisji konkursowej:

I miejsce: Monitor interaktywny TouchScreen 55 Pro z komputerem OPS i systemem Windows 10

II miejsce: Tablet Einstein+2 – przenośne laboratorium cyfrowe

III miejsce: littlebits STEAM Student Set – klocki elektroniczne

Nagrody dodatkowe: trzy zestawy JIMU Robot

Nagrody Publiczności:

I miejsce: Zestaw interaktywny: Tablica interaktywna Avtek TT-BOARD 80 PRO + projektor krótkoogniskowy Vivitek DX881ST + uchwyt Avtek WallMount 1200 do projektora

II miejsce: Wizualizer Aver F17HD

III miejsce: littlebits STEAM Student Set

Nagrody dodatkowe: 5 głośników bezprzewodowych Defenzo Audience

Terminy:

Konkurs trwa od 1 listopada 2016 roku do 23 czerwca 2017 roku zgodnie z następującym harmonogramem:

Rejestracja Uczestników: od 1 listopada do 31 grudnia 2016 roku.

Nadsyłanie prac: od 1 listopada do 16 marca 2017 roku.

Obrady Komisji Konkursowej pod kątem wytypowania 30 filmów do głosowanie online: od 17 marca do 30 kwietnia 2017 roku.

Głosowanie na Nagrodę Publiczności: od 1 do 14 maja 2017 roku.

Obrady Komisji Konkursowej: od 16 do 21 maja 2017 roku.

Ogłoszenie wyników konkursu: 23 maja 2017 roku.

Wręczenie nagród: druga połowa czerwca 2017 roku.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:patronatszkoła