Dzieci wezmą kredki w swoje w ręce! Konkurs rysunkowy dla najmłodszych

Dzieci wezmą kredki w swoje w ręce

Chcielibyście, aby rysunki Waszych pociech ożyły? Teraz to możliwe. Co więcej, narysowane przez dzieci zabawki mogą trafić do sklepów na całym świecie. 24 października ruszył konkurs rysunkowy, w którym dzieci mogą wygrać uszyte na podstawie swoich projektów pluszaki. Konkurs poprzedza start kampanii IKEA „Zabawa to poważna sprawa”, mającej na celu zapewnienie wszystkim dzieciom warunków do zabawy i rozwoju.

W konkursie może wziąć udział każde dziecko w wieku do 12 lat. Wystarczy, że narysuje zabawkę swoich marzeń, a rodzic prześle skan lub zdjęcie rysunku za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.zabawymoc.pl. Zgłoszenia przyjmowane są od 24 października do 14 listopada 2016 roku. Dwudziestu finalistów konkursu otrzyma uszyte według ich własnych projektów pluszaki. Zwycięskie prace powalczą też w międzynarodowym finale, w którym wybranych zostanie 10 rysunków. Trafią one do limitowanej kolekcji dostępnej w sklepach IKEA na całym świecie i staną się bohaterami kolejnej akcji społecznej. W ten sposób najmłodsi będą mogli pomóc swoim rówieśnikom z innych części świata.

Kampania „Zabawa to poważna sprawa” zastępuje akcję „Pluszaki dla edukacji”, którą IKEA prowadziła przez ostatnich 13 lat. Koncentruje się na promowaniu i zapewnieniu dzieciom prawa do zabawy i rozwoju. Podkreśla korzyści płynące z zabawy i fakt, że wpływa ona na prawidłowy rozwój najmłodszych. W czasie trwania kampanii, czyli od 20 listopada do 24 grudnia, od zakupu każdej zabawki IKEA Foundation przekaże 1 euro na rzecz projektów wspierających rozwój dzieci poprzez zabawę i edukację, realizowanych w najbiedniejszych regionach świata. Wśród organizacji współpracujących z IKEA Foundation są UNICEF, War Child, Room to Read, Handicap International, Special Olympics i Save The Children. Ponadto w IKEA Kraków przeprowadzona zostanie zbiórka pluszaków i zabawek dla lokalnych partnerów: Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego i Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika – Instytucji Województwa Małopolskiego.

W wyniku dwóch poprzednich edycji konkursu do sklepów IKEA trafiło 20 pluszaków zaprojektowanych przez dzieci z całego świata. Dotychczas jednak żaden projekt nie pochodził z Polski. Może Twoje dziecko będzie pierwsze i zaprojektowana przez nie zabawka trafi do milionów maluchów na całym świecie?

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:plastycznezabawki