Czwarta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Puchacz Piotr

Puchacz Piotr już po raz IV zaprasza uczniów do bezpłatnego konkursu matematycznego

Ruszyły zgłoszenia do czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr”, który skierowany jest do uczniów klas 1-3. Do 8 marca szkoły podstawowe z kilkunastu miast na terenie całej Polski mogą dołączyć do rywalizacji. Udział w rywalizacji jest szansą na rozwinięcie dotychczasowych umiejętności oraz zmierzenia się z nowymi wyzwaniami matematycznymi.

„Puchacz Piotr” to ogólnopolski konkurs organizowany przez Centra Nauczania MathRiders, który skierowany jest do uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Konkurs cieszy się dużą popularnością i bierze w nim udział około 5 tysięcy dzieci w każdym roku.

Organizujemy konkurs już po raz czwarty, ponieważ zależy nam na popularyzacji matematyki wśród dzieci rozpoczynających swoją karierę szkolną. W pełni finansujemy całe przedsięwzięcie, ponieważ chcemy dać uczniom równe szanse na zmierzenie się z tym przedmiotem i zaprezentowanie swoich umiejętności. Na każdym etapie, uczestnicy konkursu muszą zmierzyć się z zadaniami otwartymi, nie mogą więc przypadkowo udzielić prawidłowej odpowiedzi. Poziom zadań, które znalazły się w arkuszach może wykraczać poza podstawę programową, ale dostosowany jest do wieku uczestników – mówi organizator konkursu Małgorzata Grymuza z MathRiders Polska.

Szkoły z całej Polski mogą zgłosić swój udział w konkursie „Puchacz Piotr” do 8 marca 2019 roku. W tym celu należy skontaktować się z organizatorem konkursu poprzez adres mailowy: kontakt@lubiematematyke.pl w celu otrzymania dalszych instrukcji.

Tegoroczna edycja konkursu została podzielona na trzy etapy. Pierwszy etap odbędzie się w szkołach już 2 kwietnia. Etap międzyszkolny zaplanowany jest na maj, a wielki finał będzie miał miejsce 17 czerwca w Warszawie. Uczestnicy mogą brać udział w rywalizacji bezpłatnie. Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. zestawy klocków, aparaty fotograficzne, gry logiczne oraz bezpłatne kursy MathRiders.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Bardzo zależy nam na wspieraniu rozwoju dzieci oraz odkrywaniu ich talentu matematycznego. Już od najmłodszych lat chcemy pokazać uczniom, jak fascynujący jest świat matematyki. Mamy nadzieję, że każdy z nich zechce go poznać, bez względu na dotychczasowe oceny w szkole czy stresujące doświadczenia z przeszłości. Wierzymy, że właściwy sposób przekazywania wiedzy sprawi, że nauka stanie się dla dzieci przygodą i zabawą, a nie tylko obowiązkiem – dodaje Małgorzata Grymuza.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:matematykapatronat