Wybierz miasto

Przyjazne dziecku

Katalog Miasta Dzieci • Muzea i instytucje

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu jest najstarszym teatrem na Dolnym Śląsku i jednym z najstarszych teatrów lalkowych w Polsce. Początki jego istnienia sięgają roku 1945, kiedy to dzięki pasji małżonków Melanii i Tadeusza Karwatów narodził się Teatr Lalek. W ciągu 68 lat działalności Teatr wielokrotnie zmieniał nazwę, by finalnie od 1999 r. stać się Teatrem Lalki i Aktora.

Oferta adresowana jest do zróżnicowanej publiczności – od dzieci po dorosłych. Teatr stara się kształtować wrażliwość artystyczną widzów oraz ich potrzebę obcowania ze sztuką, pokazywać im teatr nowy, poszukujący i eksperymentujący. Nierzadko korzysta z różnych konwencji teatralnych czy filmowych. Dominantą artystyczną jest swoboda w podejściu do materii teatru, działanie zarówno w obrębie formy, jak: lalki, maski, elementy scenografii, przedmioty, fragmenty ciała, cienie, ale także w żywym planie.

ul. M.Buczka 16
58-300 Wałbrzych