Wybierz miasto

Przyjazne dziecku

Katalog Miasta Dzieci • lekcje muzealne

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

Misją Muzeum jest otwieranie dla współczesnego odbiorcy przestrzeni kontaktu z dziedzictwem kultury światowej, narodowej i z wartościami dziedzictwa lokalnego. Ważnym elementem otwartości Muzeum jest jego dostępność dla gości niepełnosprawnych.

ul. Sandomierska 1
37-464 Stalowa Wola

muzeum@muzeum.stalowawola.pl

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
ZOBACZ TAKŻE:muzeumsztuka

nd
24.08.2014
Pożegnanie wakacji w Muzeum – Stalowa Wola
Warsztaty i zajęcia

Pożegnanie wakacji w Muzeum – Stalowa Wola

Niezwykle tajemniczo zapowiada się muzealny piknik na pożegnanie lata. W niedzielę, 24 sierpnia, od godziny 15 do 20 całe rodziny będą mogły uczestniczyć w poszukiwaniu i odkrywaniu tajemnic, nie tylko historycznych, ale też… artystycznych. Nie zabraknie nawet prawdziwego seansu magii w wykonaniu profesjonalnego iluzjonisty.

sob
17.05.2014
Noc Muzeów w Stalowej Woli
Warsztaty i zajęcia

Noc Muzeów w Stalowej Woli

Na 9. edycję Nocy Muzeów organizatorzy przygotowali atrakcyjną ofertę. Oprócz zwiedzania wystaw stałych i czasowych złożą się na nią specjalne atrakcje, m.in. koncerty, warsztaty dla dorosłych i dzieci, projekcja filmowa, wycieczka po Rozwadowie.

nd-nd
30.03-25.05.2014
W bursztynowej pułapce – Stalowa Wola

W bursztynowej pułapce – Stalowa Wola

Kilkaset przedmiotów – niezwykłe okazy bursztynu bałtyckiego oraz biżuterię sprzed setek lat i kunsztowne wyroby rzemiosła artystycznego można oglądać od niedzieli 30 marca w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli na wystawie „W bursztynowej pułapce”. Wystawa jest zaproszeniem do poznania zarówno tajemnic bursztynu, jak i jego historii, dziejów z nim związanych oraz współczesnych tendencji w bursztynnictwie.

nd-nd
14.04-23.06.2013
Sport w II RP – Stalowa Wola

Sport w II RP – Stalowa Wola

Halina Konopacka, Janusz Kusociński, Stanisława Walasiewicz to legendy polskiego sportu, tworzące jego chlubną historię. Dokonania tych i wielu innych polskich sportowców międzywojnia będzie można poznać na wystawie czasowej Sport w II RP, która zostanie otwarta 14 kwietnia w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli.

pon-pon
11.03-06.05.2013
Z Torunia do gwiazd – Stalowa Wola

Z Torunia do gwiazd – Stalowa Wola

Wstrzymał słońce, ruszył ziemię… czy tylko tym wsławił się Mikołaj Kopernik? Nie każdy wie, że był on prawdziwym człowiekiem renesansu. Jakie dziedziny znalazły się w kręgu jego zainteresowań? Czym się zajmował poza astronomią, z którą jest identyfikowany?

pt
08.03.2013
Muzealna niespodzianka na Dzień Kobiet – Stalowa Wola

Muzealna niespodzianka na Dzień Kobiet – Stalowa Wola

Niecodzienne wydarzenie czeka nas w Hotelu Hutnik, bowiem 8 marca zostanie otwarta tam sala im. Stefana Norblina. Sala, zwyczajowo nazywana Palmiarnią, teraz odnowiona i nowocześnie zaaranżowana w stylu art déco, na stałe przypominać będzie artystę Stefana Norblina.

pon-pt
11.02-22.02.2013
Ferie w muzeum – Stalowa Wola

Ferie w muzeum – Stalowa Wola

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli w okresie ferii w dni powszednie od poniedziałku do piątku zaprasza dzieci na różnorodne zajęcia i warsztaty – już od godziny 10.

wt
22.01.2013
Dzień Babci i Dziadka w Muzeum – Stalowa Wola

Dzień Babci i Dziadka w Muzeum – Stalowa Wola

Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza seniorów z wnukami, na muzealne spotkanie w ramach cyklicznych zajęć Śladem kartki z kalendarza, podczas których dowiecie się, skąd przywędrował do nas zwyczaj obchodzenia tego święta.

Zajęcia i miejsca

Wybierz miasto