Kawiarnia dla dzieci Nutka Café oraz Klub Edukacji Muzycznej DO-RE-MI-FA

Zapraszamy do Klubu Edukacji Muzycznej „DO-RE-MI-FA. Muzyka i ja”.

W ciepłej, rodzinnej atmosferze umuzykalniamy maluszki – już od 6. miesiąca życia.

Dla nieco większych dzieci proponujemy zajęcia popołudniowe w przedszkolu muzycznym orazindywidualne lekcje gry na instrumentach (fortepian, gitara, skrzypce).

Prowadzimy również zajęcia baletowe, a także śpiewająco uczymy języków obcych.

Młodzież (od 14. roku życia) i dorosłych zachęcamy do udziału w warsztatach teatralnych i wokalnychoraz w indywidualnych lekcjach śpiewu i emisji głosu.

Na zakończenie semestrów organizujemy koncerty naszych uczniów, na które można zaprosić rodzinę i znajomych. Osoby uczące się śpiewu dodatkowo realizują nagrania studyjne piosenek, nad którymi pracowały w trakcie zajęć.

W soboty zapraszamy na interesujące zajęcia otwarte: warsztaty, spektakle, koncerty, spotkania autorskie, podczas których nie będą się nudzić ani dzieci, ani dorośli.

Organizujemy zabawy urodzinowe.

Mamy windę, przewijak, kącik zabaw i miejsce na wózki.
Bardzo nam zależy, aby nasz Klub był pod każdym względem doskonały. Chcemy zwłaszcza, aby panowała tu kameralna, rodzinna atmosfera – tak by każdy czuł się swobodnie jak w domu.
Dbamy o to, by osoby wybrane do pracy z dziećmi były miłe, mądre, kompetentne, przewidujące.
Dostęp do Klubu jest maksymalnie ułatwiony – choć znajduje się on na 1. piętrze, przed budynkiem jest podjazd dla wózków, a w środku – przestronna winda.
Klimatyzowane pomieszczenia zapewnią wygodę i wytchnienie, a placyk zabaw w poczekalni zajmie maluszki oczekujące na swoje zajęcia lub na rodzeństwo (w razie potrzeby do dyspozycji jest przewijak).
Dzieci, które przyjdą za wcześnie, mogą porysować lub poczytać książeczki. Rodzice czy opiekunowie mogą przejrzeć prasę, połączyć się z siecią Wi-Fi.
Kiedy na dworze jest chłodno, zawsze mogą zrobić pociechom gorącą czekoladę, a oczekując na zakończenie zajęć, wypić kawę, herbatę i przekąsić coś słodkiego.

Zajęcia muzyczne dla dzieci od 6. miesiąca do 3. roku życia
Na zajęciach przygotowanych z myślą o najmłodszych dzieciach wspólnie z mamą lub tatą maluszki mogą uaktywniać swoje zmysły. Dźwięki z codziennego otoczenia pozwalają ćwiczyć słuch. Krótkie wierszyki i piosenki pomagają przygotowywać się do nauki mowy. Zabawa z rekwizytami to pierwsza gimnastyka. Masażyki sprzyjają poznawaniu części ciała, usprawniają motorykę. Relaksacyjna muzyka, głaskanie i przytulanie wyciszają maluszka po serii nowych bodźców. To okazja do intensywnego kontaktu i budowania więzi z własnym dzieckiem. Nieco starsze dzieci poznają otaczający świat poprzez zabawy ruchowe, muzyczne i plastyczne. Uczą się krótkich wierszyków i piosenek związanych z codziennymi rytuałami, z porami roku, ze zbliżającymi się świętami itp. Poznają kształty i kolory. Wykonują proste prace ręczne. Poprzez pierwszy kontakt z rówieśnikami przygotowują się do przedszkola.

Popołudniowe przedszkole muzyczne
– zajęcia muzyczne dla dzieci od 3 do 6 lat
Na spotkaniach przedszkola muzycznego poprzez zabawę przy dźwiękach muzyki dzieci rozwijają swój talent muzyczny, kształtują wrażliwość i zdobywają podstawową wiedzę teoretyczną. Wykonują ćwiczenia rytmiczne, poznają piosenki, grają na prostych instrumentach (trójkąt, kastaniety, tamburyn) – samodzielnie oraz w małej orkiestrze. Integrują się w ten sposób z rówieśnikami i uczą się współpracy. Starsze dzieci poznają nuty, wartości muzyczne itp. Zajęcia stanowią wstęp do nauki gry na instrumentach.

Nauka gry na instrumentach
Indywidualne zajęcia prowadzone przez wykwalifikowanych pedagogów (możliwa obecność rodziców), dostosowane do wieku i zdolności dziecka. Mały uczeń – poza wydobywaniem dźwięku z instrumentu – uczy się czytania nut, rozpoznawania wartości rytmicznych, poznaje podstawowe zagadnienia z teorii muzyki. Przyswaja proste utwory. Na koniec semestrów pojawia się przed publicznością na pierwszych koncertach.

Zajęcia baletowe
Dzieci mają możliwość rozwijania naturalnej, spontanicznej potrzeby ruchu i tańca.
Na rytmice z elementami baletu uczą się koordynacji ruchów, panowania nad własnym ciałem, płynności ruchów, wdzięku. Mają okazję do improwizacji tanecznej w rytm muzyki klasycznej
na dużej przestrzeni (sala lustrzana). Pod okiem instruktorki biorą udział w zabawach tanecznych – w elfy, tańczące księżniczki, śpiące królewny i in. Poprzez balet poznają także świat muzyki klasycznej.

Organizujemy przyjęcia urodzinowe

Inne zajęcia

Języki obce śpiewająco to spotkania, na których dzieci uczą się języka angielskiego bądź francuskiego poprzez zabawy, głównie muzyczne.

Dzieci z drobnymi wadami wymowy mogą wziąć udział w rozśpiewanych zajęciach logopedycznych – logorytmice. W czasie zabaw muzyczno-ruchowych wykonują zadania służące rozwojowi mowy i usprawnieniu aparatu artykulacyjnego.

Na spotkaniach teatrzyku muzycznego dzieci przekształcają swoją naturalną potrzebę zabawy ze scenariuszem (np. w dom, w sklep, w przedszkole itp.) w pracę nad konkretnymi etiudkami składającymi się z krótkich wierszyków i piosenek.

Warsztaty teatralne to propozycja skierowana do młodzieży od 14. roku i dorosłych zainteresowanych rozwijaniem umiejętności aktorskich i doskonaleniem warsztatu scenicznego, ale także osób mających problemy z przełamywaniem tremy i wyzwalaniem kreatywności.

Zajęcia wokalne są stworzone dla osób, które chcą się uczyć śpiewu i systematycznie doskonalić umiejętności wokalne.

Kawiarnia dla dzieci Nutka Café oraz Klub Edukacji Muzycznej DO-RE-MI-FA

Warszawa Wola,