Zenon
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Zenon - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Zenek
Znaczenie : od imienia boga Zeusa
Planeta : Wenus i Merkury
Znane : Zenon Jaskuła, Zenon Laskowik
Imieniny : 22 grudnia

Historia imienia

Imię Zenon pochodzi od Zeusa, najwyższego boga Greków, miotającego gromy władcy Olimpu. W starożytności imię to stało się sławne dzięki Zenonowi z Elei. Był to filozof, który dowodził, że szybkonogi Achilles nigdy nie doścignie powolnego żółwia, bo gdy przybiegnie na miejsce, gdzie był poprzednio żółw, to żółw będzie już trochę dalej; a gdy znowu znajdzie się na miejscu żółwia, ten znowu się odsunie, i tak w nieskończoność.

Znaczenie imienia Zenon

Zenon to pochodna imienia ZEUS.

Numerologia imienia Zenon

Liczba imienia Zenon to pokojowa DWÓJKA. Tak więc chociaż z dawnych czasów pozostało Zenonom zamiłowanie do zagadek i paradoksów, to raczej nikomu tym nie szkodzą.

Jaki jest Zenon?

Naprawdę Zenonowie to natury opiekuńcze, dbające o rodzinę, dom i wspólny dorobek. Mają ucho wrażliwe na muzykę i duszę skorą do wzruszeń. Swoim kobietom pomagają dobierać suknie i perfumy, znają się na modzie i na gotowaniu. W karierze zawodowej dobrze sobie radzą w dużych zespołach, ponieważ z każdym umieją znaleźć wspólny język, potrafią zawierać kompromisy i tak długo negocjować warunki, aż każdy będzie czuł się zadowolony. Zenonowie potrafią udowodnić każde twierdzenie i wszystkich przekonać do swoich poglądów. Ostatecznie już Zenon z Elei umiał wykazać, że sprinter nie dogoni żółwia! Wydaje się, że odpowiedni dla Zenonów jest zawód prawnika. Czasem ci miłośnicy zgody przypominają sobie, że jednak ich imię pochodzi od Zeusa. Wtedy inscenizują burzę z piorunami i robią to z dużym wdziękiem.

Znak zodiaku imienia Zenon

Imię Zenon odpowiednie jest przede wszystkim dla Wagi i dla pokrewnego znaku Byka. Można polecić je także Bliźniętom, Wodnikom i Rakom. Pozostałe znaki zodiaku to imię będzie skłaniać do pokoju i umiaru. Już Zenon z Elei wykazał przecież, że nie warto się ścigać.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

665 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent