Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Żaneta - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Żanetka
Znaczenie : imię żeńskie pochodzące od imienia Jan
Planeta : Uran
Znane : Janet Jackson, Janis Joplin, Janet Leigh
Imieniny : w tych samych dniach, co Joanna - przede wszystkim 30 maja, w dniu św. Joanny dArc, francuskiej bohaterki narodowej

Historia imienia

Żaneta to odczytane po polsku francuskie imię Jeannette (czytaj: żanet). Jest to zdrobniałe żeńskie imię pochodzące od Jana – czyli to samo, co po polsku Joaśka albo Janinka.

Znaczenie imienia

Żaneta to imię żeńskie pochodzące od imienia Jan.

Numerologia imienia

Inaczej niż w przypadku Jana (siódemka) i Joanny (dwójka), imię Żaneta ma liczbę PIĘĆ. Piątka w imieniu skłania do ciągłych zmian, do ryzykownych przedsięwzięć, hazardu i wiecznego próbowania własnych możliwości.

Jaka jest Żaneta?

Oznacza to, że w porównaniu z Joannami Żanety będą bardziej energiczne, samodzielne, niezależne i naładowane twórczym niepokojem. Takie dziewczęta szybko się uwalniają spod opieki rodziców i na własną rękę próbują szczęścia w życiu. Mają wiele talentów, łatwo się uczą nowych rzeczy – ale może za mało sobie cenią to, co osiągnęły. Potrzeba zmiany jest jednak u nich przemożna. Żanety mało przejmują się tym, co inni o nich mówią; żyją na własny sposób i często pociągają je różne artystyczne i zbuntowane towarzystwa. Charakter Żanet ma wiele wspólnego z wpływami Urana i warto zbadać, czy w horoskopie córeczki, której chcemy nadać to imię, Uran jest wystarczająco silny.

Znak zodiaku imienia Żaneta

Imię to polecamy przede wszystkim Baranom, Bliźniętom, Lwom i Wodnikom. Pozostałym znakom – już z dużo większą ostrożnością.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

304 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent