UD

Wiesława - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Wiesia, Wieśka
Znaczenie : więcej sławy
Planeta : Merkury
Znane : Wiesława Mazurkiewicz
Imieniny : 22 maja, 9 grudnia

Historia imienia

Zwykle męska i żeńska odmiana imienia niosą ze sobą zupełnie niepodobne charaktery. Tak też jest z Wiesławą i Wiesławem. Wiesław to imię odpowiednie dla marzycieli, poetów i fantastów; imię Wiesława – przeciwnie – zwykle noszą twarde realistki.

Znaczenie imienia Wiesława

Wiesław to skrót od dłuższego, słowiańskiego imienia, które brzmiało zapewne Więcesław – „więcej sławy” lub Wielisław – „nakazujący sławę”.

Numerologia imienia Wiesław

Zgodne jest to z numerologią, gdyż liczbą Wiesława jest powietrzna i natchniona siódemka, zaś liczbą Wiesławy – ziemska i praktyczna ÓSEMKA.

Jaka jest Wiesława?

Panie obdarzone imieniem Wiesława zwykle stoją, jak to się mówi, mocno nogami na ziemi, mają dobre rozeznanie w sprawach praktycznych i organizacyjnych – chociaż nie pchają się do pierwszego szeregu. Trzymając się zwykle nieco na uboczu, biorą sprawy w swoje ręce często dopiero wtedy, kiedy jest już właściwie za późno, kiedy coś się sypie albo nawet „wali”. Natura obdarzyła jednak Wiesławy wielkim zapasem sił i umiejętnością ich regenerowania, co sprawia, że właśnie w takich podbramkowych sytuacjach radzą sobie najlepiej – a wtedy, kiedy wszystko idzie dobrze, panuje zgoda i dobrobyt, jakoś nie wykorzystują wszystkich talentów. W swojej karierze Wiesławy chętnie podejmują się rozmaitych odpowiedzialnych ról, związanych z dyscypliną i liczeniem pieniędzy.

Znak zodiaku imienia Wiesława

Imię to jest najbardziej odpowiednie dla tych znaków, które mają podobne cechy, a więc dla Panny, Koziorożca, Skorpiona oraz Raka.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

765 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent