Walter - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Walterek
Znaczenie : panujący nad ludem
Planeta : Neptun i Jowisz
Znane : Walt Disney, Walter Winkler, Walter Scott, Walter Murch, Walter Gropius
Imieniny : 8 kwietnia, 2 maja, 5 czerwca i 29 listopada

Historia imienia

Imię Walter ma korzenie germańskie, wywodzi się od słów „waltan” i „heri”, oznaczających „panować” i „lud”. Można więc uznać, że Walter znaczy „panujący nad ludem”. Średniowieczną polską wersją imienia Walter było imię Walcerz.

Znaczenie imienia Walter

Od słów oznaczających „panować” i „lud”, czyli „panujący nad ludem”.

Numerologia imienia Walter

Liczba imienia równa się SIEDEM i wskazuje na rozbudzone zainteresowania, ciekawość świata i intelektualny niepokój. Nie darmo siódemka jest liczbą mistyków i poszukiwaczy prawdy.

Jaki jest Walter?

Walter może sprawiać wrażenie outsidera, nietowarzyskiego, a wręcz lekko dziwnego czy niepokojącego. Wydaje się całkiem niezależny, jednak w rzeczywistości ma trudności z samotnym życiem, potrzebuje wsparcia emocjonalnego, jakie można odnaleźć w związku. Dom i rodzina są dla niego bardzo ważne, więc przykłada dużą wagę do tego, by zapewnić i utrzymać rodzinną harmonię i spokój. Docenia komfort i przytulne wnętrze – na pewno nie będzie narzekał, jeśli ktoś inny przejmie dowodzenie nad obowiązkami domowymi. Marzy o bratniej duszy, która będzie mu prasować koszule, świetnie gotować i nie mieć nic przeciwko, by później też pozmywać. Pomimo jego powściągliwego zachowania, potrafi także pokazać pazurki – bywa, że łatwo się irytuje, co może sporadycznie prowadzić do wybuchów gniewu. W życiu zawodowym poszukuje niezależności – najważniejsze jest to, by mógł robić wszystko na własny sposób, który aktualnie uzna za stosowny.  Nie można po nim oczekiwać, że będzie udawał jakikolwiek entuzjazm, jeśli coś go nie interesuje – nie podejmie się najmniejszego wysiłku, by robić rzeczy dla niego nieciekawe.

Znak zodiaku imienia Walter

Do imienia Walter najbardziej pasuje znak zodiaku Ryby, choć Bliźnięta i Strzelec są niemal równie adekwatne.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent