Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Waldemar - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Waldek, Walduś
Znaczenie : sławny władzą
Planeta : Mars i Saturn
Znane : Waldemar Baszanowski, Waldemar Fornalik, Waldemar Łysiak, Waldemar Malicki, Waldemar Marszałek, Waldemar Milewicz, Waldemar Pawlak, Waldemar Wspaniały
Imieniny : 5 maja i 11

Historia imienia

Imię Waldemar jest germańskiego pochodzenia i znaczyło „sławny władzą”. U nas pojawiało się już w średniowieczu, chociaż najwięcej sławy przysporzyła mu Helena Mniszkówna, tak nazywając męskiego bohatera swojej powieści „Trędowata”.

Znaczenie imienia Waldemar

Sławny władzą.

Numerologia imienia Waldemar

Liczba imienia Waldemar wynosi OSIEM, co oznacza, że pasuje ono do ludzi twardych, zawziętych i grających o wysokie stawki.

Jaki jest Waldemar?

Waldemarowie od małego znają swoje cele, do których dążą z uporem. Zwykle nie jest im łatwo, zresztą obierają sobie bardzo szczytne zadania. Życie ich nie rozpieszcza i zmusza po poświęceń, ale oni nie zrażają się i robią swoje. Dużo ryzykują, ale po każdym upadku stają na nogi i zaczynają od początku. Są trudnymi przeciwnikami i niełatwo z nimi wygrać. Nie boją się odpowiedzialności i mało przejmują się tym, co inni o nich myślą i mówią. Na końcu tej ambitnej drogi widać sukcesy, pieniądze i sławę, jednakże Waldemarowie najwyżej sobie cenią to, nad czym musieli się natrudzić.

Znak zodiaku imienia Waldemar

Imię Waldemar najbardziej przysłuży się upartym i wytrwałym Skorpionom, zdyscyplinowanym Koziorożcom, a może również Pannom i Baranom.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

756 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent