Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Urban - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Urbanek
Znaczenie : mieszczanin
Planeta : Mars i Księżyc
Znane : Urbano Federighi, Urbano Rivera
Imieniny : 24 stycznia, 2 kwietnia, 16 kwietnia, 19 maja, 2 lipca, 28 lipca, 5 września, 27 września, 31 października, 28 listopada, 7 grudnia i 19 grudnia

Historia i znaczenie imienia Urban

Urban jest imieniem pochodzącym z języka łacińskiego. Wywodzi się od słowa „urbanus”, czyli mieszkaniec miasta, mieszczanin. W przeszłości określało także Rzymianina.

Numerologia imienia Urban

Imię Urban odpowiada numerologicznej JEDENASTCE, liczbie powiązanej z odkrywczością i nowatorstwem.

Jaki jest Urban?

Urban to żywiołowy, autorytarny, ambitny, pewny siebie i namiętny człowiek, którzy potrzebuje dużo aktywności fizycznej. Pierwsze wrażenie, które wywiera, jest dość imponujące – wydaje się być silny, niezawodny i godny zaufania.  To prawda, że ma tendencję do robienia poważnych rzeczy, a czasami może być dość kłótliwy, a nawet arogancki. Nie cierpi ograniczeń i brzydzi się pochlebcami. Niecierpliwy, obdarzony zaskakującą zwinnością umysłu, bywa też drażliwy, nerwowy, a nawet agresywny czy skłonny do przemocy, jeśli uważa, że jego granice zostały przekroczone. Mimo tego, przez większość czasu jest bardzo przyjemny, odpowiedzialny, ciekawy świata, dostosowujący się i poddający introspekcji, jeśli jest to potrzebne. Zwykle fascynuje się przygodą i nowością, często czuje się rozdarty pomiędzy poczuciem obowiązku i odpowiedzialności, a pragnieniem żyć na swój sposób, życiem jakiego pragnie i nie przejmować się, co myślą o nim inni.

Jako dziecko Urban jest dużo bardziej skłonny szanować tych, którzy są szczerzy i bezpośredni, którzy mu ufają i respektują jego poczucie sprawiedliwości. Dopóki czuje się kochany, nie sprawia większych problemów, jest odpowiedzialny i równie kochający.

Znak zodiaku imienia Urban

Znaki zodiaku odpowiednie dla imienia Urban to Baran, Bliźnięta, Byk i Panna.

Gwiazdy i sławne osoby, które nadały swojemu synowi imię Urban:

Robert Friedrich

734 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent