UD

Tycjan - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Tycjanek, Tycjuszek
Znaczenie : pochodzący od Tytusa
Planeta : Słońce i Mars
Znane : Tycjan (włoski malarz), Tiziano Ferro, Tiziano Motti, Tiziano Terzani
Imieniny : 16 stycznia i 3 marca
 

Historia i znaczenie imienia Tycjan

Imię Tycjan ma pochodzenie łacińskie. Wywodzi się z nazwy rodowej Titianus, oznaczającej „pochodzący od Tytusa”, „należący do Tytusa”, a sam Tytus bądź Titius znaczy „dziki gołąb, ptaszek”. Żeński odpowiednik imienia Tycjan to Tycjana.

Numerologia imienia Tycjan

Liczba imienia Tycjan to numerologiczna JEDYNKA, charakteryzująca osoby cechujące się indywidualizmem i niezależnością.

Jaki jest Tycjan?

Tycjan jest wybitnym przywódcą, który doskonale czuje się w tej roli. Jest charyzmatyczny, odważny i uwielbia konkurencję. Pobudza innych do działania, inspirując i dodając odwagi. Jest zapalnikiem do wszelkich inicjatyw. Bez trudu potrafi dobrać ludzi do ich realizacji, odnajdując w nich ukryte pokłady umiejętności i zasobów. Nie ma problemów w kontaktach społecznych, jest otwarty i szczery, ludzie go szanują, a często wręcz podziwiają. Cechuje się dużą pewnością siebie i tę właśnie pewność we własne siły potrafi przekazać też innym. Dzięki temu ludzie dobrze czują się w jego otoczeniu, ale też i pod jego przywództwem. Ma mnóstwo nowatorskich pomysłów, wręcz tryska kreatywnością. Jest bardzo aktywny, doskonale odnajduje się we wszelkich sportach, szczególnie takich, gdzie może wykazać się jako lider.

Głęboko oddaje się przyjaźni i życiu rodzinnemu. Potrafi stworzyć satysfakcjonujący związek, pełen ciepła i intymności. W partnerach poszukuje otwartości i aktywności. Najczęściej jednak to on jest osobą, która bardziej przejmuje inicjatywę i „dowodzenie” w związku.

Znak zodiaku imienia Tycjan

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Tycjana to Baran i Lew, którym najbliżej do jego przywódczych cech charakteru.

793 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent