Sybilla
UD

Sybilla - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Sybilka, Sybeńka
Znaczenie :
Planeta : Pluton i Wenus
Znane : Sybilla Jerozolimska, Sybilla Bawarska, Sybilla Dekker, Sybilla Masters,
Imieniny : 9 października
 

Historia i znaczenie imienia Sybilla

Imię Sybilla jest imieniem pochodzenie greckiego. W mitologii greckiej Sybilla była wieszczką przepowiadającą przyszłość. W Polsce pierwsze źródła świadczące o odnotowaniu tego imienia są datowane na około 1265 rok. Sybilla to także nazwa planetoidy.

Numerologia imienia Sybilla

Liczba imienia Sybilla to numerologiczna ÓSEMKA, opisująca osoby obdarzone silną determinacją i witalnością.

Jaka jest Sybilla?

Sybilla jest osobą pełną życia, radości i aktywności. Chętnie włącza się we wszelkie interesujące ją inicjatywy. A ciekawi ją bardzo wiele! Nie ogranicza się w jednej dziedzinie zainteresowań, lecz stara się być otwarta na świat, który wręcz pochłania z otwartymi ramionami.

Uwielbia ludzi, doskonale czuje się w ich otoczeniu. Nie przerażają ją tłumy, wszędzie potrafi odnaleźć pokrewne dusze lub chociażby osoby, w których coś ją zaciekawi, co wykorzystuje do nawiązania pierwszego kontaktu. Nie przepada za spędzaniem czasu zamknięta w domu, gdzie ma wrażenie izolacji. Uwielbia naturę – to w lesie czy na łące czuje, że nic jej nie ogranicza i może być całkowicie swobodna. A poczucie wolności jest dla niej niezwykle ważne, choć mimo to, jest osobą podporządkowującą się zasadom i ogólnym regułom.

Sybilla chętnie pomaga innym, istotne są dla niej dobra moralne i sprawiedliwość społeczna. To dlatego trudno przejść jej obojętnie obok krzywdy ludzkiej. Stara się otaczać osobami empatycznymi i otwartymi na świat, podobnie jak ona.

Znak zodiaku imienia Sybilla

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Sybilli to Skorpion i Waga, którym najbliżej do tej radosnej i pełnej sił witalnych kobiety.

339 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent