Weleda
Weleda Baby

Scholastyka - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Schola
Znaczenie : uczony, student, nauczyciel
Planeta : Pluton i Wenus
Znane : Św. Scholastyka
Imieniny : 10 lutego

Historia imienia

Imię Scholastyka wywodzi się z łaciny, a swoje początki ma w średniowieczu. Pochodzi od słowa „scholasticus”, co oznacza „uczony, student, nauczyciel”, inne znaczenie to także „retoryk, orator”.

Znaczenie imienia Scholastyka

Imię pochodzi od słowa oznaczającego „uczony, student, nauczyciel”.

Numerologia imienia Scholastyka

Scholastyka to numerologiczna ÓSEMKA.

Jaka jest Scholastyka?

Scholastyka jest bardziej emocjonalna i wrażliwa niż przeciętny człowiek. Ma bardzo rozwiniętą intuicję, którą z mistrzostwem stosuje w osobistych interakcjach. Ma tendencję do bycia pasywną, a czasem wręcz leniwą i bujającą daleko w obłokach, choć w tym samym czasie potrafi też być doskonałym obserwatorem. Bardzo dba o potrzeby innych, czasem wręcz zapominając o sobie. Jest ogólnie dość nieśmiała i łatwo się wzrusza. Potrafi głęboko ukrywać swoje sekrety, zachowując się powściągliwie i skromnie, przez co nawet jej bliscy mogą nie wiedzieć o niej wszystkiego. Bywa chodzącą zagadką. Jeśli doświadczy przykrej emocjonalnie sytuacji, to może zareagować wycofaniem i ukrywaniem się przed światem. Jest jednakowoż skłonna do wielkiej odwagi i determinacji, jeśli tylko ma ku temu ważną przyczynę (najczęściej są to niesprawiedliwości czy krzywdy społeczne).

Jako dziecko, Scholastyka ma ogromną potrzebę uczuć i bezpiecznego otoczenia. Uwielbia to, co tajemnicze i nieznane, interesują ją wszelkie legendy i fantastyczne opowieści. Jeśli doświadcza rozczarowania, potrafi zamknąć się w sobie i uciec do swojego wewnętrznego świata marzeń.

Znak zodiaku imienia Scholastyka

Do imienia Scholastyka najbardziej pasują znaki wodne, takie jak Rak, Ryby, Wodnik i Skorpion.

691 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent