Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Samanta - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Sam, Samantka, Samancia
Znaczenie : kwiat Boży
Planeta : Jowisz i Księżyc
Znane : Samantha Fox, Samanta Janas, Samantha Smith, Samantha Stosur
Imieniny : 9 marca i 4 grudnia
 

Historia i znaczenie imienia Samanta

Imię Samanta ma nieznane pochodzenie. Z niektórych źródeł wynika, że zostało wymyślone w Ameryce pod koniec XVII wieku. Prawdopodobnie jest zainspirowane męskim imieniem Samuel, połączonym z żeńskim przyrostkiem „-anta” (z greckiego anthos, co oznacza „kwiat”). Samuel jest hebrajskim imieniem, pochodzącym od słowa Shemu’el, co oznacza „w imię Boga”, z hebrajskich członów shem (imię) i El (Bóg). Samanta mogłaby zatem być rozumiana jako „kwiat Boży” lub „kwiat Boga”. Chociaż imię zostało odnotowane już w początkach amerykańskiej kolonizacji, Samantha nie cieszyła się powodzeniem aż do połowy XX wieku. Wówczas w telewizji w latach pojawił się serial „Bewitched”, w Polsce emitowany pod tytułem „Ożeniłem się z czarownicą”. Tytułowa bohaterka nosiła właśnie to imię.

Numerologia imienia Samanta

Liczba imienia Samanta to numerologiczna SZÓSTKA, opisująca osoby oddane bliskim i chętne do współdziałania.

Jaka jest Samanta?

Samanta jest osobą bardzo rodzinną. Już od najmłodszych lat właśnie w gronie rodziny czuje się najlepiej. Uwielbia rodzinne spotkania i wspólne obiady. Poza swoją rodzinną stroną, Samanta jest też niezwykle aktywna, doskonale czuje się w ruchu i działaniu. Świetnie odnajduje się we wszystkich sportach, szczególnie takich, które opierają się na współpracy. I tu wyłania się kolejna istotna jej cecha – Samanta nie jest liderem ani indywidualistką, zdecydowanie woli być członkiem grupy i działać razem.

Znak zodiaku imienia Samanta

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Samanty to Skorpion i Byk, którym najbliżej do rodzinnej i spokojnej charakterystyki tego imienia.

865 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent