Salwator
UD

Salwator - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Salwa, Salwatorek
Znaczenie : zbawca, wybawiciel
Planeta : Słońce i Mars
Znane : Salvador Dalí, Salvador Elizondo, Salvador Luria, Salvatore Quasimodo, Salvatore Schillaci, Salvador Sobral, Salvatore Vigano
Imieniny : 18 marca, 17 kwietnia i 22 listopada
 

Historia i znaczenie imienia Salwator

Salwator to imię łacińskie, pochodzące od słowa salvator, oznaczającego „zbawcę, wybawiciela”. Słowo te ma zasadniczo takie samo znaczenie jak „Mesjasz”, z hebrajskiego znaczące „namaszczony”. Imię to jest popularne zarówno we Włoszech (Salvatore), Hiszpanii, jak i Katalonii (Salvador). Polski odpowiednik nie cieszy się popularnością, w 2018 roku nie nadano tego imienia ani razu.

Salvador to także nazwa kraju Ameryki Środkowej, Salwadoru. Na początku XVI wieku hiszpańscy konkwistadorzy odkryli ten obszar i nadali mu nazwę: „Provincia De Nuestro Señor Jesus Cristo, El Salvador Del Mundo” (Prowincja naszego Pana Jezusa Chrystusa, Zbawiciela Świata), która ostatecznie została skrócona do „El Salvador” (Zbawiciel).

Numerologia imienia Salwator

Liczba imienia Salwator to numerologiczna JEDYNKA, opisująca pionierów i indywidualistów.

Jaki jest Salwator?

Salwator to niezwykłe połączenie imienia oznaczającego „zbawcę” oraz numerologicznej Jedynki, liczby przywódców. Takie połączenie zobowiązuje! Dlatego Salwator jest stworzony do rzeczy wielkich. Salwator bez specjalnych starań potrafi poruszać i pociągać za sobą tłumy. Doskonale sprawdza się jako przywódca czy lider, ma do tego naturalne zdolności. Ludzie się na nim wzorują, chcą być tacy jak on. Do tego jest niezwykle kreatywny, nie ulega wpływom czy namowom, a podąża za tym, co sam uważa za słuszne. Zapewne nie przez przypadek najbardziej znanym posiadaczem tego imienia jest hiszpański artysta Salvador Dalí, który przewodził surrealistycznemu ruchowi z początku XX wieku.

Znak zodiaku imienia Salwator

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Salwatora to Lew i Koziorożec, najlepiej współgrające z jego charakterem i wibracjami numerologicznej Jedynki.

572 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent