Salomon
UD

Salomon - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Salomonek
Znaczenie : pokój
Planeta : Pluton i Wenus
Znane : Salomon z Frydku, Solomon Burke, Salomon Rysiński, Solomon Cutner
Imieniny : 13 marca, 2 września i 28 września

Historia imienia

Imię Salomon jest pochodzenia semickiego. Wywodzi się od semickiego imienia Shelomo, które nosił słynący z mądrości król Izraela.

Znaczenie imienia Salomon

Imię Salomon oznacza „pokój”.

Numerologia imienia Salomon

Imię Salomon to numerologiczna ÓSEMKA, powiązana z witalnością, mądrością i odpowiedzialnością.

Jaki jest Salomon?

Osoba o imieniu Salomon jest aktywnym i rozważnym człowiekiem, który często wydaje się zdystansowany na początku. Tak naprawdę jest po prostu ostrożny i odrobinę zdenerwowany wśród osób, których nie zna. Potrzebuje czasu, by się otworzyć, potem okazuje się, że jest bezpośredni i szczery. Nie znosi powierzchowności u innych, a jednocześnie posiada silne poczucie obowiązku wobec osób, które kocha. Sprawdza się w roli męża i ojca. Jest niezależny, bardzo ceni sobie wolność, a zarazem potrzebuje bezpieczeństwa i stabilności. Choć jest człowiekiem działania, to jest także zdolny do powstrzymania entuzjazmu i hamowania swoich impulsów. Charakteryzuje się siłą woli i charyzmą. Jest bardzo pragmatyczny, z łatwością widzi rozwiązania. Tam, gdzie inni widzą problem, on widzi szansę. Potrafi działać bez końca, jeśli tylko widzi możliwość osiągnięcia swojego celu.

Jako dziecko, Salomon nie jest najbardziej potulnym i łagodnym chłopcem. Zdarza mu się zachowywać przekornie i testować granice rodziców. Świetnie odnajduje się w sporcie, a szczególnie w sztukach walki.

Znak zodiaku imienia Salomon

Imię Salomon świetnie sprawdza się dla osób spod znaku Byka, Panny, Skorpiona i Koziorożca. Znaki te są charakterystyczne dla dobrego radzenia sobie w praktycznym działaniu.

850 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent