Sabrina

Sabrina - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Sabrinka, Sabrinia
Znaczenie : od rzeki rzeki Severn
Planeta : Mars
Znane : Sabrina Salerno
Imieniny : 29 stycznia

Historia i znaczenie imienia Sabrina

Imię Sabrina jest imieniem angielskim, które pochodzi od nazwy walijskiej rzeki Severn (oryginalnie Habren). Patronką tego imienia w kościele katolickim jest św. Sabrina, męczennica z Galii.

Numerologia imienia Sabrina

Liczbą imienia Sabrina jest JEDEN, czyli liczba indywidualistów i zdobywców, którzy doskonale wiedzą, czego chcą.

Jaka jest Sabrina?

Sabrina jest osobą niezależną, aktywną, autorytarną, z chęcią imponowania innym. Żyje z dwoma przeciwstawnymi wpływami – pierwszy jest apodyktyczny i ambitny, pcha ją do podejmowania działań i mocnego trzymania się władzy, bez obawiania się czegokolwiek. Ta tendencja jest szczególnie aktywna, jeśli Sabrina urodziła się 1, 10, 19, lub 28. dnia miesiąca. Drugi wpływ czyni Sabrinę bardziej pasywną, pojednawczą, skłonną do współpracy, a czasem nieśmiałą i leniwą. Będzie to bardziej widoczne, jeśli dzień urodzenia przypadł 2, 11, 20 lub 29. dnia miesiąca. Jeśli Sabrina czuje się odpowiednio wspierana, to ma tendencję do łagodzenia i kompromisu dla obydwu wpływów. Tak czy inaczej, posiada olej w głowie i jest zdolna do planowania, organizacji i zarządzania, bez większych trudności – głównie dzięki swojej ponadprzeciętnej inteligencji i stanowczemu pojmowaniu rzeczywistości. Jest niecierpliwa, impulsywna, namiętna i bardzo wrażliwa. Jej uczucia mają tendencję do ulatniania się i zmienności. Jest wielkoduszna i hojna, choć nie zawsze wie, jak wyrazić swoje emocje.

Znak zodiaku imienia Sabrina

Imię Sabrina doskonale pasuje do dziewcząt urodzonych pod znakiem Barana, Lwa oraz Skorpiona. Znaki te podkreślają indywidualny charakter osoby.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie