UD

Rufus - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Rufusek, Rufuś
Znaczenie : rudowłosy
Planeta : Saturn i Uran
Znane : Rufus z Damaszku, Rufus z Awinionu, Rufus z Metzu
Imieniny : 14 czerwca, 27 sierpnia, 25 września, 7 listopada, 21 listopada, 28 listopada i 18 grudnia

Historia i znaczenie imienia Rufus

Imię pochodzi od łacińskiego słowa „rufus” znaczącego „rudowłosy”.

Numerologia imienia Rufus

Imię Rufus to numerologiczna CZWÓRKA, oznaczająca osoby prostoduszne, skromne, ale zaradne. CZWÓRKI są pracowite i oddane innym.

Jaki jest Rufus?

Osoby o imieniu Rufus nie czują się najlepiej w interakcjach społecznych. Są wrażliwe i łatwo je zranić. Mają trudności z otwartym wyrażaniem emocji. Potrzebują czasu, żeby komuś zaufać i się zaprzyjaźnić. Kiedy już jednak komuś zaufają, to są w stanie poświęcić wszystko dla tej osoby. Są silnie zżyte z rodziną, można ich wręcz określić mianem „domatorów”. Rufus niekoniecznie podąża za intuicją, woli polegać na zdrowym rozsądku i namacalnych świadectwach – jest raczej typem intelektualisty. Woli wierzyć, że sukces jest wynikiem osobistego wysiłku i dyscypliny niż szczęścia czy szansy. Ma swoje zasady, a jego kodeks moralny jest tym, czego zawsze się trzyma. Często brak mu elastyczności i zdolności do adaptacji, przez co bywa uparty. Nienawidzi bezpretensjonalności, powierzchowności i bezmyślności, jednocześnie aspirując do stabilności i bezpieczeństwa. Jest miłośnikiem przyrody, który nie przepada za hałasem i tłumem, co skłania go do szukania pewnej izolacji.

Jako dziecko, Rufus bywa cichy i zamknięty w sobie i zdarza się, że trudno mu znaleźć przyjaciół. Jak już ich znajdzie, to najczęściej są to przyjaciele na całe życie. Woli otaczać się niewielką liczbą zaufanych mu osób niż całą gromadą ludzi.

Znak zodiaku imienia Rufus

Imię Rufus pasuje do osób spod znaku Panny i Koziorożca. Są to znaki, w których dominuje stałość i praktyczne podejście do życia.

693 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent