UD

Roland - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Rolandzik, Rolandek
Znaczenie : sławny w kraju, bohater narodowy
Planeta : Mars
Znane : Hrabia Roland, Roland Dembończyk, Roland de Lassus, Roland Napoleon Bonaparte, Roland Ratzenberger
Imieniny : 9 sierpnia i 15 września

Historia imienia

Historia imienia Roland, nie jest oczywista. Jedne źródła podają, że imię to pochodzi z języka francuskiego, a inne, że z języków starogermańskich, gdzie znaczyłoby „sławny w kraju”, „bohater narodowy”. Najwcześniejsza postać tego imienia brzmi Hrodland. W Polsce jest notowane od XIII wieku, również w innych wersjach, takich jak: Lorand, Lorant, Lurand, Lurant, Rolant, Rorand, Ruland, Rulant, Rurant.

Znaczenie imienia Roland

Roland oznacza „sławny w kraju”, „bohater narodowy”.

Numerologia imienia Roland

Roland to numerologiczna JEDYNKA, a więc liczba przypisana indywidualistom chodzącym własnymi ścieżkami, a także pionierom i zdobywcom, wiedzącym, czego chcą od świata.

Jaki jest Roland?

Roland jest atrakcyjny ze względu na swoją pewność siebie, oryginalne nastawienie oraz intelektualne talenty. Choć jest towarzyski, otwarty i bardzo komunikatywny, to oprócz kontaktów i znajomości, poszukuje także momentów spokoju, ciszy i wytchnienia. Docenia te momenty, ponieważ może je przeznaczać na naukę, analizowanie, myślenie, a czasem medytację. Może być zainteresowany eksperymentalnymi metodami naukowymi, nowinkami technologicznymi, może też rozważać religię i irracjonalność jako dziedziny interesujące do głębszej analizy. Zawody, które mogą pasować do Rolanda, są związane z działalnością naukową lub techniczną, często powiązane są także z modą lub kreacją.

Jako dziecko Roland jest niezależny, często ma oryginalne zainteresowania. Lubi zamykać się w pokoju z książką, czasem przeprowadzać szalone eksperymenty. Preferuje samotność niż niesatysfakcjonujące towarzystwo.

Znak zodiaku imienia Roland

Znaki zodiaku pasującego do indywidualisty imieniem Roland to Baran, Lew oraz Skorpion.

515 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent