Weleda
Weleda Baby

Odyseusz - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Odys, Odyseuszek
Znaczenie : znienawidzony; ten, który wywołał gniew
Planeta : Pluton i Wenus
Znane : Odyseas Elitis
Imieniny : 1 stycznia

Historia imienia

W mitologii greckiej Odyseusz był królem Itaki, a zarazem najprzebieglejszym z królów, którzy brali udział w wojnie trojańskiej. To on wpadł na pomysł użycia konia trojańskiego – podstępu, dzięki któremu Grecy wygrali wojnę. Według Homera, imię Odyseusza wymyślił jego dziadek, ponieważ naraził się wielu osobom. Imię oznaczałoby w tym przypadku „znienawidzony”, „ten, który wywołał gniew” lub „wyrządził szkodę”.

Znaczenie imienia Odyseusz

Z języka greckiego: „znienawidzony”, „ten, który wywołał gniew” lub „wyrządził szkodę”.

Numerologia imienia Odyseusz

Liczba imienia Odyseusz równa się OSIEM.

Jaki jest Odyseusz?

Odyseusz to osoba, która nie toleruje niesprawiedliwości, jest bardzo wrażliwy na kłamstwo, które z łatwością wychwytuje. Jest bardzo miły, stara się zadowalać innych i sprawiać im przyjemność, ale oczekuje dokładnie tego samego w zamian. Inni ludzie pobudzają go do działania i aktywności, jest doskonale przystosowany do grupowych działań opierających się na współpracy. Jego życie miłosne ma dla niego zasadnicze znaczenie, aczkolwiek trudno mu zdecydować w wyborze tej jedynej, szczególnie, że cieszy się dużym powodzeniem.

Jako dziecko Odyseusz doskonale wie, jak wykorzystać swój urok na rodzicach, którymi manipuluje delikatnie, aczkolwiek umiejętnie. Jest nienasycony, przymilny, delikatny i kochający. Ma trudności w znoszeniu braku równowagi czy dysharmonii w jego rodzinnym domu. Wolałby raczej unikać swojej rodziny niż znosić napięcie lub nieprzyjemną atmosferę. Warto wspierać jego artystyczne talenty, które mogą być zapowiedzią przyszłej kariery w tym obszarze.

Znak zodiaku imienia Odyseusz

Do imienia Oskar najbardziej pasują znaki Raka, Wodnika i Ryb.

428 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent