Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Norma - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Normka, Normusia, Normeczka
Znaczenie : reguła, zasada
Planeta : Jowisz i Neptun
Znane : Norma Aleandro, Norma Gladys Cappagli, Norma Shearer
Imieniny : 12 lutego
 

Historia i znaczenie imienia Norma

Imię Norma zostało stworzone przez włoskiego poetę Felice Romaniego, dla tytułowej bohaterki opery „Norma” Belliniego. Najprawdopodobniej jest to imię związane z jego łacińskim znaczeniem – czyli reguła, zasada. Męskim odpowiednikiem jest imię Norman, oznaczające „człowiek z północy”.

Numerologia imienia Norma

Liczba imienia Norma to numerologiczna SIÓDEMKA, opisująca romantyków z silnie rozwiniętym światem wewnętrznym.

Jaka jest Norma?

Norma jest osobą niezwykle silną i entuzjastyczną. Błyskawicznie zapala się do działania. Jest radosna, bardzo ekspresyjna, a jednocześnie równie często emocjonalna. Ma liczne talenty artystyczne, którymi się cechuje już od najmłodszych lat. Wyróżnia się także łatwością do mówienia elokwentnie i płynnie, dzięki czemu jest urodzonym mówcą. Przepełnia ją radość, a jej zaraźliwa żywiołowość przyciąga tłumy. Można powiedzieć, że osobowość Normy jest trochę jak wieczne dziecko – na zawsze młoda i pełna uroku. Jest również czarująca, dowcipna i generalnie można ją określić jako osobę szczęśliwą. Żyje w „tu i teraz” i ma bardzo spontaniczną naturę. Jest pierwsza do realizacji szalonych pomysłów.

Norma jest też bardzo lojalna wobec swojej rodziny i przyjaciół, których zawsze stawia na pierwszym miejscu. Również w miłości, gdy się zakocha, to trudno spotkać bardziej lojalną i wierną osobę. Choć trzeba przyznać, że ma naturę romantyczki, czekającej na swego księcia na białym koniu. Nie łatwo sprostać jej wymaganiom, bo Norma uważa, że „ten jedyny” musi być naprawdę wyjątkowy.

Znak zodiaku imienia Norma

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Normy to Rak, Byk i Skorpion, którym najbliżej do charakterystyki tego imienia.

183 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent