Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Nadia - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Nadzieja, Nadka
Znaczenie : nadzieja
Planeta : Księżyc i Wenus
Znane : Nadia Comăneci, Nadia Zighem, Miley Cyrus, Nadia Styger, Hope Sandoval
Imieniny : 15 maja, 30 września, 1 sierpnia
 

Historia i znaczenie imienia Nadia

Imię Nadia to zdrobnienie od rosyjskiej wersji imienia Nadieżda, znaczące „nadzieja”. W Rosji Nadia jest przede wszystkim wykorzystywana jako imię dla zwierząt domowych, ale w hrabstwach anglojęzycznych Nadia rozwinęła się w niezależne imię od XX wieku. Nadia zadebiutowała na amerykańskich listach popularnych imion w 1976 roku, kiedy to 14-letnia rumuńska gimnastyczka Nadia Comăneci zdominowała Olimpiadę w Montrealu.

W 2018 roku było to 25. najpopularniejsze imię w Polsce.

Numerologia imienia Nadia

Liczba imienia Nadia to numerologiczna DWÓJKA, opisująca osoby zrównoważone i współpracujące z innymi.

Jaka jest Nadia?

Nadia nie posiada osobowości o typie lidera. Zdecydowanie woli opierać się na współpracy, dążąc do harmonii w działaniach. Równość i sprawiedliwość są dla niej ważne w kontaktach z innymi, jest gotowa dzielić się władzą i odpowiedzialnością, aby osiągnąć harmonijny wynik. Jest spokojna, cierpliwa i dobroduszna, troszczy się o emocjonalny i duchowy rozwój, zarówno swój, jak i najbliższego otoczenia. Ceni sobie piękno i naturę, stara się uczynić świat lepszym miejscem.

Nadia nie lubi niespodzianek. Woli mieć wszystko dokładnie zaplanowane i działać według tego planu, spokojnie oczekując na rezultaty. Przez niektórych może uchodzić za powolną czy guzdrzącą się, jednak Nadia po prostu nie lubi się spieszyć w swoich działaniach. Ma dość przewidywalną naturę i w zasadzie nigdy nie działa spontanicznie.

Znak zodiaku imienia Nadia

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Nadii to Ryby i Waga, którym najbliżej do spokojnej i łagodnej charakterystyki tego imienia.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Nadia:

Piotr Zelt, Tamara Arciuch, Iza Kuna, Przemysław Saleta, Adam Konkol

472 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent