Modesta - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Modestka
Znaczenie : umiarkowana, skromna
Planeta : Wenus
Znane : Modesta Bor, Modesta Pozzo, Modesta Rossi
Imieniny : 12 lutego

Historia i znaczenie imienia Modesta

Imię Modesta jest żeńską wersją łacińskiego imienia Modest, od słowa „modestus” oznacza „umiarkowana, skromna”. Patronką imienia w kościele katolickim jest benedyktynka, święta Modesta z Trewiru.

Numerologia imienia Modesta

Modesta to numerologiczna PIĄTKA.

Jaka jest Modesta?

Modesta jest osobą bardzo wrażliwą, kruchą i podatną na zranienie. Obawia się konfrontacji, więc jeśli tylko zauważy, że gdzieś na horyzoncie pojawia się konflikt, szybko ucieka, by go tylko uniknąć. Niemniej jednak jest odważną kobietą, która jeśli tylko ma powody, jest skłonna do wielkich czynów. Nie akceptuje kłamstwa, nie znosi niesprawiedliwości – taka z niej dobra, poczciwa dusza. Stara się nieść pomoc gdzie tylko się da, a już najbardziej osobom, na których jej najbardziej zależy. Jest bardzo altruistyczna, a wszelkie ideały są bliskie jej sercu. Dlatego też chętnie angażuje się w różne ruchy wolontarystyczne, by nieść bezinteresowną pomoc. Bywa sentymentalna, w jej domu można zauważyć mnóstwo zdjęć i pamiątek. Jest blisko związana z rodziną, z którą utrzymuje dobre kontakty przez całe życie. W relacjach miłosnych jest lojalna, szczera i wierna – oczekując w zamian tego samego. Bywa także dość zazdrosna i bezkompromisowa.

W dzieciństwie Modesta jest spokojna, nie sprawia większych problemów. Jest doskonałą starszą siostrą, która opiekuje się swoim rodzeństwem, jeśli tylko jest taka potrzeba.

Znak zodiaku imienia Modesta

Do imienia Modesta i numerologicznej Piątki najbardziej pasują znaki Strzelca i Ryb.

541 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent