Mieszko
UD

Mieszko - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Miechu, Mieszuś, Mieszek
Znaczenie : zmieszanie, poruszenie
Planeta : Pluton i Wenus
Znane : Mieszko I, Mieszko II, Mieszko Sibilski
Imieniny : 1 stycznia
 

Historia i znaczenie imienia Mieszko

Któż by nie znał tego staropolskiego, słowiańskiego imienia? W końcu o Mieszku, historycznym władcy Polan, który włączył swój kraj w chrześcijaństwo, uczymy się już w szkole podstawowej.

Według Wincentego Kadłubka oraz Jana Długosza imię Mieszko mogło oznaczać „zmieszanie” lub „poruszenie”. Zgodnie z kroniką Galla Anonima Mieszko I był niewidomy do 7. roku życia, co według autorów spowodowało zmieszanie jego rodziców.

Inną interpretacją jest nawiązanie do słowa „ślepiec” – (od formy „Mieżko”; czasownik „mżeć” oznaczał „mieć oczy zamknięte”).

Obecnie w Polsce odnotowuje się coraz większą popularność imienia Mieszko.

Numerologia imienia Mieszko

Liczba imienia Mieszko to numerologiczna ÓSEMKA, pasująca do osób mądrych i odpowiedzialnych.

Jaki jest Mieszko?

Mieszko, jak na potomka dawnych władców przystało, jest człowiekiem zaradnym i rozsądnym. Ma skonkretyzowany system moralny, zgodnie z którym działa. Już od najmłodszych lat wykazuje się determinacją, z którą łatwo osiąga wyznaczone cele.  Ludzie go szanują i liczą się z jego zdaniem. W towarzystwie uchodzi za tego, który najczęściej wykazuje się zdrowym rozsądkiem, intuicja jest zawsze na drugim planie. Jest często pytany o rady, które dobiera trafnie i niezawodnie.

Mieszko nie lubi przebywać w tłumie, zdecydowanie woli towarzystwo kilku zaufanych przyjaciół. Wolny czas spędza w zaciszu własnego domu, gdzie najlepiej się relaksuje. Niełatwo zdobyć jego serce, a jeśli już komuś się to uda, jest na zawsze wierny swojej wybrance.

Znak zodiaku imienia Mieszko

Imię Mieszko najlepiej pasuje do znaków Byka, Koziorożca i Panny.

583 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent