UD

Maurycy - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Maurycek, Maurycuś
Znaczenie : Maur, człowiek z Mauretanii
Planeta : Mars
Znane : Maurycy Beniowski, Maurycy Gomulicki, Maurycy Kochański, Maurycy Mochnacki, Maurycy Ravel
Imieniny : 22 września

Historia imienia

Mauritius znaczyło po łacinie „z Mauretanii rodem” (czyli z północnej Afryki), a także „Murzyn”, jako że w prowincji Mauretania Rzymianie stykali się z ciemnoskórą ludnością Czarnej Afryki. Ciemnoskóry święty Maurycy był rzymskim legionistą i poległ w bitwie koło miasta, które dziś (od jego imienia) nazywa się Sankt Moritz, a leży w Szwajcarii. Dlatego jest on szczególnie czczony przez alpejskich górali – dzisiejszych Szwajcarów – a także był jednym z ulubionych patronów rycerstwa. Jakie energie kryją się więc w tym imieniu? Po pierwsze: patron rycerzy.

Znaczenie imienia Maurycy

Maurycy – Maur, człowiek z Mauretanii.

Numerologia imienia Maurycy

Po drugie, liczba tego imienia równa się DZIEWIĘĆ, co oznacza mistrzowskie osiągnięcia materialne i duchowe oraz wielką oryginalność. Po trzecie, najsłynniejszym naszym Maurycym był Maurycy Beniowski -niewiarygodnie utalentowany obieżyświat, który wzięty do rosyjskiej niewoli podczas Konfederacji Barskiej, zesłany na daleką Kamczatkę, brawurowo uciekł stamtąd na Madagaskar, gdzie próbował założyć własne królestwo!

Jaki jest Maurycy?

Niewątpliwie moc tego imienia czyni z Maurycych ludzi niepospolitych i nietuzinkowych.

Znak zodiaku imienia Maurycy

Jakim znakom zodiaku byśmy to imię nadali? – najlepiej Baranom, Wodnikom, Lwom, Skorpionom, Strzelcom. I jeszcze na dodatek Bliźniętom, czyli tym wszystkim, którzy wnoszą ze sobą twórczy niepokój. W horoskopach Maurycych godnych swojego imienia silne powinny być planety Mars, Uran i Merkury.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

723 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent