Weleda
Weleda Baby

Marzena - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Marzenka
Znaczenie : staropolskie zdrobnienie od imienia Małgorzata
Planeta : Neptun
Znane : Marzena Kipiel-Sztuka, Marzena Rogalska, Marzena Trybała
Imieniny : 10 czerwca

Historia imienia

Imię Marzena nie pochodzi od „marzenia”, lecz jest staropolskim zdrobnieniem od Małgorzaty. Zauważmy w tym miejscu, że imię Małgorzata (margarites – „perła” po grecku) było przekręcane jak rzadko które i w różnych językach zrobiła się z niego Rita, Greta, Maggy, a nawet – u Amerykanów – Peg.

Znaczenie imienia Marzena

Marzena to staropolskie zdrobnienie od imienia Małgorzata.

Numerologia imienia Marzena

Liczba imienia Marzena wynosi SIEDEM, co jednak kojarzy się z marzeniami i nocnymi marami, gdyż siódemka jest liczbą ludzi natchnionych i wrażliwych, mających skłonności do mistycyzmu i zanurzania się w swoich prywatnych światach, pełnych tajemnic i marzeń.

Jaka jest Marzena?

Marzeny żyją więc zwykle nieco na uboczu, z dala od światowego gwaru. Nie są przesadnie towarzyskie; zachowują się tak, jakby chroniły swoją intymność i odrębność przed wścibskim okiem. Mają mnóstwo ulubionych zakątków, pamiątek, melodii i innych szczegółów, które pobudzają ich fantazję, choć dla innych ludzi mogą być bez znaczenia. Zainteresowania ich są rzadkie i elitarne. Często imię to nadane dziewczynce jest zapowiedzią talentów artystycznych, jakie się u niej rozwiną – choć, trzeba przyznać, dorobek Marzen pozostaje znany raczej wąskim kręgom, a one same rzadko stają się popularnymi gwiazdami.

Znak zodiaku imienia Marzena

Marzena jest jednym z tych imion, z którymi najlepiej się czują kobiety ze znaku Ryb – subtelne i trochę „nie z tego świata”. Zgodne jest też to imię z charakterem Wodników i Raków. Wagom i Bykom to imię doda wrażliwości, a Skorpionom, Koziorożcom i Pannom intelektualnej bystrości. Dla ognistych Baranów, Lwów i Strzelców imię to jest chyba zbyt delikatne.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

639 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent