Weleda
Weleda Baby

Maryna - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Mania, Mańka, Marynia
Znaczenie : morska, z morza
Planeta : Mars i Księżyc
Znane : Marina Cwietajewa, Marina Łuczenko
Imieniny : 3 marca i 10 października

Historia imienia

Imię Maryna, chociaż podobne do Marii, powstało całkiem niezależnie. Maria pochodzi z języka hebrajskiego, Maryna zaś z łaciny. Oprócz Maryny jest też święty Maryn, a miasto jego imienia, San Marino, jest wolną republiką otoczoną terytorium Włoch.

Znaczenie imienia Maryna

Marina znaczy „morska”, „znad morza”

Numerologia imienia Maryna

Liczba imienia Maryna (także jeśli je zapiszemy „Marina”) równa się PIĘĆ. Ludzie naznaczeni tą liczbą są przebojowi, mają zamiłowanie do przygód i żyją pełnią życia. Maryny takie właśnie są.

Jaka jest Maryna?

Lubią zmiany, podróże i wszelkie niespodzianki. Nie są przeznaczone do życia w ciasnych klatkach. Nade wszystko cenią sobie wolność, nawet jeśli łączy się ona z niebezpieczeństwem i ryzykiem. Mają gorącą krew, a w ich życiu jest wiele szaleństwa. Wiele wędrują, co czasem staje się u nich prawdziwą manią. Imię to kiedyś było częściej spotykane, nadawano je bowiem zamiast Marii. (Imię Maria było dawniej zarezerwowane dla Matki Boskiej.) Dziś jest rzadkie, być może dlatego, że matki podświadomie lękają się nadawać je córeczkom, w obawie że te zbyt wcześnie wymkną się spod ich pieczy, a w domowe życie wprowadzą zbyt wiele zmian i zamętu.

Znak zodiaku imienia Maryna

Jest jeden znak zodiaku, do którego to ogniste imię szczególnie pasuje – a jest to znak Barana. Ale również Maryna śmiało może być Strzelcem, Lwem, Skorpionem, a nawet Rybą lub Wodnikiem. Nie powinna raczej być Bykiem, Rakiem, Panną ani Wagą.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

417 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent