Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Magnus - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Magnusek, Magnusik
Znaczenie : wielki
Planeta : Jowisz i Merkury
Znane : Magnus Eriksson, Magnus Inflancki, Magnus Hedman, Magnus Silny, Magnus Carlsen
Imieniny : 19 sierpnia, 6 września, 6 października, 5 listopada
 

Historia i znaczenie imienia Magnus

Imię Magnus jest imieniem łacińskim, pochodzącym od słowa magna, oznaczającego „wielki”. Imię to było szczególnie popularne w średniowieczu, kiedy to nazwano tak wielu królów norweskich i szwedzkich oraz licznych świętych. W Polsce w 2018 roku nazwano tak sześciu chłopców.

Numerologia imienia Magnus

Liczba imienia Magnus to numerologiczna TRÓJKA, opisująca osoby radosne i otwarte na świat.

Jaki jest Magnus?

Magnus to osoba z bardzo pozytywnym nastawieniem.  Tryska radością i optymizmem. Jeśli życie rzuca mu pod nogi kłody, to Magnus się  nie załamuje – wręcz przeciwnie, każdy problem traktuje jako nowe wyzwanie. Jest niezwykle energetyczny i żywiołowy, czym bardzo często zaraża innych. Jego nastawienie sprzyja ogólnie panującej energii, ludzie lubią z nim przebywać i spędzać czas. Magnus łatwo nawiązuje kontakty, jest serdeczny i otwarty. Równie chętnie służy pomocą czy wsparciem. Bez problemu udaje mu się porozumieć w zasadzie z każdym, nawet jeśli jest to osoba o zupełnie innych poglądach. Magnus akceptuje odmienności, jest tolerancyjny, a przy tym szczery. Cechuje go również elokwencja i błyskotliwy umysł. Szybko uczy się nowych rzeczy, ale też wiele go interesuje. Jest otwarty na nowe doświadczenia, lubi spróbować różnych aktywności i zajęć, nie poprzestając na tym, co już zna. Lubi być w centrum zainteresowania, zdarza się, że bywa przy tym odrobinę próżny.

Znak zodiaku imienia Magnus

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Magnusa to Bliźnięta i Strzelec, które najlepiej współgrają z jego charakterem i wszechstronnymi umiejętnościami.

Gwiazdy, które nadały swojemu synowi imię Magnus:

Elisabeth Banks, Will Ferrell

379 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent