UD

Lucjan - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Lucek
Znaczenie : od słowa lux - światło
Planeta : Mars
Znane : Lucjan Kydryński, Luciano Pavarotti, Lucjan Rydel
Imieniny : 7 stycznia, 11 lutego, 13 czerwca, 26 października

Historia imienia

Lucjan jest odmianą łacińskiego imienia Lucjusz (Lucius).

Znaczenie imienia Lucjan

Imię Lucjusz otrzymywały dzieci urodzone o świcie, wraz z pierwszym światłem dnia. Światło to po łacinie lux.

Numerologia imienia Lucjan

Liczba imienia Lucjan równa się JEDEN. Jedynka jest liczbą tych, którzy żyją na własny rachunek i muszą koniecznie wyróżniać się z tłumu. Oznacza również ludzi, którzy z natury stają na czele.

Jaki jest Lucjan?

Lucjanowie są – już od dziecka – wysoce samodzielni. Nie przejmują się opiniami otoczenia i swoje życie układają według własnych pomysłów. A ponieważ ich imię znaczy „urodzeni w świetle” – Lucjanowie lubią stać w kręgu światła, najlepiej na estradzie lub na innym świeczniku. Lekceważą przy tym całe roje plotek, jakie o nich krążą. Tak jak światło rozświetla ciemności, Lucjana ciągnie ku rzeczom ciemnym, nieznanym i otoczonym tajemnicą. Może stać się badaczem (lub detektywem), niestrudzenie tropiącym wszelkie sprawy pozostające dotąd w ukryciu. Lucjan, chociaż towarzyski, jest z natury nieufny. Nie wierzy cudzym słowom, dopóki sam czegoś nie sprawdzi. W trudnych sytuacjach zachowuje zimną krew i szybki refleks. Dobrze mieć go za przyjaciela, jego wrogom zaś wypada tylko współczuć, że mu się narazili.

Znak zodiaku imienia Lucjan

Najlepiej z imieniem Lucjan czują się ludzie wewnętrznie silni i stawiający na własną oryginalność. Tacy rodzą się w znakach Skorpiona, a także Wodnika i Lwa. Da sobie radę w życiu z tym imieniem także dzielny Baran i obrotny Strzelec, a może też Koziorożec i Bliźnięta. Chłopcom z innych znaków można nadać to imię, jeżeli tylko Mars w ich horoskopie jest wystarczająco silny.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

556 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent