Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Linda - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Lindka, Lindeczka
Znaczenie : piękna, miękka, czuła
Planeta : Saturn i Uran
Znane : Linda Evangelista, Linda Evans, Lindsay Lohan, Linda Perry, Linda Park
Imieniny : 13 lutego oraz 4 września

Historia imienia

Imię Linda ma niejasną etymologię, istnieje kilka koncepcji powiązanych z tym imieniem. Może ono pochodzić z języka hiszpańskiego bądź portugalskiego, w których oznacza „piękna”. Źródeł doszukiwać się można także w języku germańskim, gdzie „linden” znaczy „miękki, czuły”. Linda może też być zdrobnieniem od imion Belinda lub Melinda, choć teraz funkcjonuje jako odrębne imię. Z kolei według mitologii estońskiej imię Linda nosiła żona Kaleva, będącego praojcem wszystkich ludów zachodniofińskich.

Znaczenie imienia Linda

„Piękna” – z języka hiszpańskiego lub portugalskiego, „miękka, czuła” – z języków germańskich.

Numerologia imienia Linda

Imię Linda to numerologiczna CZWÓRKA. Opisuje osoby prostoduszne, oszczędne i zaradne.

Jaka jest Linda?

Przy pierwszym spotkaniu z Lindą, można odnieść wrażenie, że jest kobietą silną, z kombinacją uroku, dumy, zarozumiałości i rezerwy. Będzie powoli, ale pewnie zdobywać kolejne szczyty. Jej mocnymi stronami są kreatywność, ambicja, żelazna wola i upór, a także zdolność do ciężkiej pracy. Jej życie nie zawsze jest pozbawione trudności czy nerwów, jednak przez większość czasu Linda żyje łatwo i spokojnie. Posiada dużą zdolność do refleksji, roztropności, wytrwałości i stabilność. Jest bardzo obowiązkowa i zdolna do dużych wysiłków przy długotrwałych projektach. Linda ma ogromną potrzebę bezpieczeństwa i bywa dość zaborcza.

Będąc dzieckiem, Linda może potrzebować wsparcia przy kształtowaniu swojej samooceny. Jeśli jest najstarszym dzieckiem, może próbować zdominować resztę rodzeństwa.

Znak zodiaku imienia Linda

Imię Linda polecane jest dla dziewczynek spod znaku Panny i Koziorożca, u których dominuje praktyczne podejście do życia.

168 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent