UD

Lina - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Linka, Linusia, Lineczka
Znaczenie : kilka możliwych znaczeń
Planeta : Neptun i Uran
Znane : Line Jahr, Lina Cavalieri
Imieniny : 23 września
 

Historia imienia i znaczenie imienia Lina

Imię Lina jest zwykle uważane jako transkrypcja arabskiej Līna (لينا) , która jest nazwą małej, młodej palmy (i w języku arabskim oznacza „delikatną”). Mówi się również, że Lina (लीना) pochodzi z sanskrytu, języka literackiego starożytnych, średniowiecznych i wczesnonowożytnych Indii, w którym oznacza „zjednoczony, pochłonięty”. Interpretuje się także Linę jako żeńską wersję od łacińskiego imienia Linus. Wreszcie, Lina jest zwyczajową krótką formą dla każdego imienia, które kończy się przyrostkiem „-lina” (Marcelina, Michalina, Karolina, Alina, Paulina).

Lina jest obecnie bardzo popularnym imieniem we Francji, równie wysoko w rankingu jest wśród imion w Belgii i Austrii. Jest także popularna na Słowenii oraz w krajach skandynawskich. W Polsce nie należy do imion popularnych, w 2018 otrzymało je tylko 5 dziewczynek.

Numerologia imienia Lina

Imię Lina to numerologiczna DZIEWIĄTKA, pasująca do osób empatycznych i wrażliwych.

Jaka jest Lina?

Lina jest niezwykle emocjonalną, wrażliwą osobą. Zawsze przejmuje się słabszymi i wszystkim pragnie pomóc. Jej największym marzeniem jest sprawić, by świat był lepszym miejscem. Pragnie zarażać swoim altruizmem i działać tak, by ludzie stawali się dla siebie lepsi i życzliwsi. Do wielu spraw podchodzi emocjonalnie, łatwo ją zranić czy choćby zasmucić. Jest wielkoduszną idealistką. Jeśli ktoś nie jest tak życzliwy i otwarty jak ona, wówczas Lina czuje się rozczarowana, a czasem wręcz oszukana całym światem. Często działa jako aktywistka czy też wybiera zawody, w których mogłaby się spełnić pomagając innym.

Znak zodiaku imienia Lina

Imię Lina pasuje do osób spod znaku Raka i Skorpiona, które najlepiej współgrają z jej wrażliwością i uczuciowością.

634 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent