Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Leopold - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Poldek, Poldi
Znaczenie : najdzielniejszy z ludu
Planeta : Jowisz
Znane : Leopold Okulicki, Leopold Staff, Leopold Tyrmand
Imieniny : 15 listopada

Historia imienia

Chociaż leo to po łacinie „lew”, imię Leopold nie pochodzi wcale ani z łaciny, ani od lwa. W dawnym języku niemieckim brzmiało Liutbald i znaczyło „najodważniejszy z ludu”. Imię to nawoływało więc do dzielności, odwagi, i do tego, by młodzieniec śmiało stał się tym pierwszym i najlepszym.

Znaczenie imienia Leopold

Leopold – „najodważniejszy z ludu”.

Numerologia imienia Leopold

Liczba imienia wynosi JEDEN.

Jaki jest Leopold?

Leopoldowie mają wbudowane w swój charakter dążenie do wysokich osiągnięć, do kształcenia się i zdobywania mistrzostwa w swojej dziedzinie. Imię to brzmi dostojnie i stawia wysokie wymagania. Zupełnie jakby zostało specjalnie zaprojektowane dla ludzi szlachetnych, dostojnych, działających w świecie wysokiej kultury i szczytnych tradycji. Nic dziwnego, że kiedyś było ulubionym imieniem arystokratycznych rodzin: hrabiów, książąt, a przede wszystkim austriackich cesarzy! Imię Leopold skłania do poważnego traktowania życia, kariery i obowiązków. Jak wszystkie jedynki, Leopoldowie potrafią narzucić sobie dyscyplinę i wytrwale dążyć do przyjętych celów. Imię to pomaga odkryć w sobie artystyczne zdolności. Nawet jeżeli Leopold sam nie jest twórcą, to i tak ma wyrafinowany gust i potrafi docenić prawdziwe dzieło sztuki. Na pewno wibracje tego imienia sprzyjają rozwinięciu talentów muzycznych.

Znak zodiaku imienia Leopold

Leopold to wymarzone imię dla znaku Wagi i ten znak pozwala rozwinąć wszystkie zawarte w nim zapowiedzi sławy i talentów. Następny w kolejności jest królewski znak Lwa, a także wytrwały Koziorożec. Powietrznym znakom Wodnika i Bliźniąt imię to pomoże ukierunkować swoje zainteresowania. Pannie i Rakowi nie pozwoli poprzestawać na małym. Uszlachetni zamiary Skorpiona, Strzelca i Byka. Jedynie w przypadku Ryb i Barana wyglądać będzie nieco sztucznie

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

411 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent