Lambert

Lambert - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Lambercik
Znaczenie : ziemia, rola
Planeta : Pluton i Wenus
Znane : Lamberto Bava, Lambert Mieszkowic
Imieniny : 14 kwietnia, 16 kwietnia, 26 maja, 22 czerwca, 22 sierpnia i 17 września

Historia imienia

Imię Lambert ma korzenie germańskie. Pochodzi od słowa oznaczającego „ziemia”, „rola”. Można więc domniemywać, że imię ma swoje początki w rodzinach rolniczych, posiadających ziemię uprawną.

Znaczenie imienia Lambert

od słowa oznaczającego „ziemia”, „rola”

Numerologia imienia Lambert

Liczba imienia Lambert to ÓSEMKA. Jest to liczba charakterystyczna dla osób obdarzonych siłą i witalnością, pełnych energii do działania i silnie zdeterminowanych na osiąganie wyznaczonych celów.

Jaki jest Lambert?

Mężczyzna o imieniu Lambert jest szczególnie sprawny w dziedzinie dyplomacji. Jeśli mu na czymś zależy, to potrafi wynegocjować wszystko. Jest męski i obdarzony pewną dozą magnetyzmu. Jego wadą jest pewna niestabilność emocjonalna, którą ciężko mu opanować. Potrafi płynnie przejść ze stanu zadowolenia do niemal grzmotami okraszonego gniewu, szczególnie jeśli czuje, że został niesprawiedliwie potraktowany. Jest zapalczywy i namiętny, skrzętnie ukrywa swoją łagodność za stanowczym, a nawet szorstkim i oschłym zachowaniem. Niemniej jednak, Lambert jest przyjacielski, kochający i sympatyczny – jeśli tylko uzna, że komuś ufa, a jego zaufanie nie jest łatwo ot tak sobie zaskarbić. Jest też pewny siebie, a jego energia, skwapliwość, realistyczne i praktyczne podejście to prawdziwie cenne dary. Pozostaje jednak dość niecierpliwy i łatwo wpadający w rozdrażnienie. Ma silne dążenie do osiągania sukcesów i realizacji własnych zamierzonych celów.

Znak zodiaku imienia Lambert

Imię Lambert doskonale pasuje do osób urodzonych w znaku Panny, Skorpiona, Byka i Koziorożca. Są to znaki powiązane z praktyczny działaniem nastawionym na cel.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie