Kornelia

Kornelia - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Kornelka, Kornelcia, Nela, Nelka
Znaczenie : od nazwiska rzymskiego rodu Korneliuszy
Planeta : Saturn i Uran
Znane : Cornelia Anken, Kornelia Moskwa, Kornelia Nitzler, Cornelia Ullrich, Kornelia Wróblewska, Kornelia Stawicka
Imieniny : 31 marca
 

Historia imienia i znaczenie imienia Kornelia

Imię Kornelia wywodzi się z łaciny, od nazwiska rzymskiego rodu Korneliuszy. W polskich źródłach imię to odnotowane jest po raz pierwszy w 1770 roku, natomiast na świecie używane jest od starożytności.  Męskim odpowiednikiem jest imię Kornel, Korneliusz i Korneli. W 2018 roku imię Kornelia nadano 2413 dziewczynkom, co nadaje mu 26. miejsce na liście najczęściej nadawanych imion żeńskich.

Numerologia imienia Kornelia

Imię Kornelia to numerologiczna CZWÓRKA, opisująca osoby skromne i praktyczne.

Jaka jest Kornelia?

Kornelia charakteryzuje się niespotykaną wręcz stabilnością i dyscypliną. Można śmiało rzecz, że twardo stąpa po ziemi. Przestrzega zasad i dba, by inni też ich przestrzegali, wierząc, że to zasady regulują nasz świat i zapobiegają chaosowi. Nie spieszy się, a wręcz nie lubi życia w pośpiechu i działania pod presją czasu. Zdecydowanie preferuje wszystko kilka razy przemyśleć niż działać nazbyt impulsywnie czy pochopnie. Nie jest osobą spontaniczną i ciężko namówić ją na coś, czego wcześniej nie planowała. Jest godna zaufania i można na niej polegać, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Uosabia poświęcenie i dobrą organizację. Nie wymaga wiele od życia, nie dąży do bogacenia się czy sławy. Kornelia jest doskonałym pracownikiem, zaradnym, samodzielnym i trzeźwo myślącym – wie przy tym, jak wybrnąć z każdej sytuacji.

Znak zodiaku imienia Kornelia

Imię Kornelia pasuje do osób spod znaku Panny i Koziorożca, najlepiej dopasowanych do jej praktycznego i stabilnego charakteru.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Kornelia:

Anna Wendzikowska, Agnieszka Pilaszewska

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie