Weleda
Weleda Baby

Klaudia - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Klaudunia, Klaudusia
Znaczenie : z rodu Klaudiuszów
Planeta : Wenus
Znane : Claudia Cardinale, Klaudia Carlos, Claudia Schiffer
Imieniny : 20 marca, 7 sierpnia

Historia imienia

W starożytnym Rzymie był sławny ród Klaudiuszów, patrycjuszy-arystokratów, z którego pochodzili nawet cesarze. Imię Klaudia (Claudia) oznaczało córkę z tego rodu. Imię to od początku było związane z najwyższymi sferami i arystokratyczny blask pozostał przy nim do dziś.

Znaczenie imienia Klaudia

Imię Klaudia (Claudia) oznaczało córkę z  rodu Klaudiuszów.

Numerologia imienia Klaudia.

Liczba imienia Klaudia równa jest DZIEWIĘĆ. Dziewiątka oznacza ludzi, których ambicje sięgają wysoko i którzy budują swoje kariery, nie przejmując się tym, co powiedzą rodzice i nauczyciele.

Jaka jest Klaudia?

Imię to ma charakter powietrzny i właściwy dla planety Wenus, dlatego Klaudie nie tylko mają wrodzony wdzięk i znają się na modzie, tańcu i sztuce, lecz ponadto bywają romantycznymi idealistkami. I zwykle trafiają na sprzyjające okoliczności, dzięki czemu wiele z ich młodzieńczych marzeń szybko staje się rzeczywistością. Klaudie łatwo zjednują sobie przyjaźń i sympatię innych ludzi; często mają wpływowych przyjaciół, na których w potrzebie mogą liczyć.

Znak zodiaku imienia Klaudia

Imię Klaudia pozostaje w najlepszej zgodzie z powietrznym znakiem planety Wenus, czyli Wagą; odpowiednie jest także dla Wodnika i Ryb. Ze względu na zakodowane w nim dążenie do doskonałości może też być z powodzeniem nadane Pannie lub Koziorożcowi; ze względu na związki z życiem wyższych sfer odpowiednie będzie dla dziewcząt ze znaków Lwa, Byka i Strzelca. Wydaje się też, że tym imieniem nie będą zachwycone Barany, Raki ani Skorpiony.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

417 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent