Just

Just - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Justek, Justynek
Znaczenie : słuszny, sprawiedliwy, właściwy
Planeta : Neptun i Jowisz
Znane : Justus Vingboons, Justus Lipsius, Justus von Liebig
Imieniny : 25 lutego, 28 maja, 21 lipca, 6 sierpnia, 14 października, 18 października i 10 listopada

Historia imienia

To rzadko spotykane imię ma swoje korzenie w języku łacińskim, w którym oznacza „słuszny, sprawiedliwy, właściwy”. W żywotach świętych wspomina się dwunastu świętych o tym imieniu. Jego żeńskim odpowiednikiem jest imię Justa.

Znaczenie imienia Just

Imię Just oznacza „słuszny, sprawiedliwy, właściwy”.

Numerologia imienia Just

Imię Just odpowiada numerologicznej SIÓDEMCE.

Jaki jest Just?

Just uwielbia porządek, jego życie jest bardzo poukładane w każdej dziedzinie. Ma to swoje przejawy w wyglądzie jego domu, gdzie nie spotka się nawet najmniejszych oznak bałaganu, a także w jego życiu wewnętrznym. Just doskonale wie, co jest dla niego ważne i do czego dąży. Jest świadomy, z kim chce pielęgnować przyjaźnie, a z kim lepiej zakończyć relacje. Od najmłodszych lat wie, kim chce zostać w przyszłości – zazwyczaj ciągnie go do zawodów spokojnych i pozbawionych niespodzianek, jak praca urzędnika czy bibliotekarza. Jest bardzo zrównoważony i rzadko bywa spontaniczny, nie przepada za zmianami. Dobrze czuje się w swoich rutynowych zadaniach. Trudno namówić go na podążanie za emocjami czy zachciankami – zdecydowanie rozsądek jest u niego dominujący. Just nie przepada za ludźmi, którzy nie mają w życiu określonych celów czy priorytetów. Wspólnych wartości poszukuje także u swej przyszłej partnerki, z którą chce wieść spokojne życie pozbawione zbędnych, nadmiernych emocji.

Jako dziecko Just przykłada dużą wagę do harmonii i spokoju w swoim otoczeniu, raczej trudno adaptuje się do znacznych zmian. Preferuje spokojne zabawy z niewielką liczbą rówieśników.

Znak zodiaku imienia Just

Do imienia Just najbardziej pasuje znak zodiaku Panna.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie