UD

Julia - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Julka
Znaczenie : od imienia Julus (to imię jest być może echem miasta Ilionu, czyli Troi)
Planeta : Wenus
Znane : Julia Hartwig, Julia Ormond, Julia Pitera, Julia Roberts, Julia Tymoszenko, Julia Wróblewska
Imieniny : 16 kwietnia, 22 maja, 27 lipca, 10 grudnia
 

Historia imienia

Oprócz imienia Julia istnieje mnóstwo podobnych: Juliusz, Julian, Juliana i Julita. Wszystkie one sięgają korzeniami do starożytnego Rzymu, gdzie żył przez wieki znakomity ród Juliuszów. Jeden z nich, Gajusz Juliusz Cezar, założył Cesarstwo Rzymskie. Juliuszowie wyprowadzali swój ród od Julusa, jednego z założycieli Rzymu. Ów heros, a za nim wszyscy z jego rodu, miał być potomkiem Wenus, bogini miłości. Imię Julia rozsławił na cały świat William Szekspir, pisząc dramat „Romeo i Julia” o kochankach z Werony. Szekspir z pewnością wybrał dla swojej bohaterki imię Julia właśnie z powodu owego pokrewieństwa z Wenerą.

Znaczenie imienia Julia

Julia – od imienia Julus (to imię jest być może echem miasta Ilionu, czyli Troi)

Numerologia imienia Julia

Liczba imienia Julia wynosi TRZY. Jest to liczba ludzi pełnych życia i energii, śmiałych, pewnych siebie, takich, w których sercach częściej gości radość niż troska. Trójka sprawia – szczególnie w przypadku kobiet – że dają się lubić, łatwo podbijają serca, a swoim optymizmem przyciągają szczęście i sukces. Tak więc chociaż w dramacie Szekspira Julia, ukochana Romea, umiera młodo w wyniku tragicznego splotu okoliczności, to w prawdziwym świecie Julie mogą czuć się bezpieczne pod osłoną ochronnej mocy swojego imienia.

Jaka jest Julia?

Julie zwykle mają wesołe i żywe usposobienie, chętnie się śmieją i wiele rzeczy sprawia im radość. Są urodzonymi optymistkami i wolą zwracać uwagę raczej na przyjemne niż ponure strony rzeczywistości. Opieka Wenus sprawia, że poruszają się z wdziękiem i mają talent do tańca. Bez miłości nie wyobrażają sobie życia! W życiu praktycznym dobrze znają się na kuchni, strojach i dekorowaniu wnętrz. Mają dobry gust i potrafią innych uczyć rozmaitych sztuk pięknych. Wrażliwość na piękno łączy się u nich z energią w działaniu.

Znak zodiaku imienia Julia

Łagodnie i melodyjnie brzmiące imię Julia jest stworzone jakby w sam raz dla znaku Byka, nad którym czuwa Wenus, oraz dla drugiego znaku tej planety, czyli Wagi. Również znakomicie podkreśla wszystkie zalety słonecznego znaku Lwa. Kolejne znaki, którym można to imię polecić, to Strzelec, Wodnik, Ryby i Rak. W zestawieniu z żywiołową naturą Barana brzmi nieco sztucznie; także nie jest najbardziej stosowne dla Bliźniąt, Panny i Koziorożca. Julie ze znaku Skorpiona mogą być zanadto zapatrzone w siebie.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Julia:

Piotr Gąsowski
Dominika Kluźniak
Cezary Kosiński
Paweł Kukiz

Bartosz Opania
Małgorzata Ostrowska – Królikowska
Hanna Smoktunowicz

Izabella Scorupco i Mariusz Czerkawski
Aleksandra Woźniak

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

509 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent