Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Julian - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Julek, Juluś
Znaczenie : od nazwiska rodu rzymskiego: gens Iulia
Planeta : Mars i Wenus
Znane : Julian Kawalec, Julian Ursyn Niemcewicz, Julian Przyboś, Julian Tuwim
Imieniny : 28 stycznia, 27 maja, 2 września (i inne)

Historia imienia

Imię Julian wywodzi się od rzymskiego rodu Juliuszów – po łacinie gens Iulia. Jednym z nich był największy wódz i zdobywca w dziejach Rzymu, Juliusz Cezar. Juliuszowie wywodzili swój ród od herosa Julusa, jednego z mitycznych założycieli Wiecznego Miasta. Ów Julus był wnukiem Wenus, bogini miłości.

Znaczenie imienia Julian

Julian – od nazwiska rodu rzymskiego: gens Iulia.

Numerologia imienia Julian

Liczba imienia Julian równa się OSIEM. Ósemka to liczba ludzi, którym wszystkiego jest za mało i którzy w imię marzeń są zdolni do iście heroicznych czynów.

Jaki jest Julian?

Losem Julianów rządzą wielkie namiętności. W swoje plany angażują się całym sercem i głęboko przeżywają wszystko, co się wokół nich dzieje. Gdy kochają, to bez umiaru (jakby pamiętali, że u początków ich imienia była bogini Wenus…); a jeżeli kogoś nie cierpią, to też z całego serca. W swoich sądach, poglądach i ocenach zajmują zwykle skrajne stanowiska. Potrafią w życiu stawiać wszystko na jedną kartę, a jeśli nawet stracą, z uporem zaczynają od nowa. Tego, co im łatwo przychodzi, nie cenią sobie wysoko. Wolą życie ciekawe i pełne przygód od łatwego i wygodnego. Widzimy więc, że chociaż imię to ma brzmienie łagodne i melodyjne jak dźwięk fletu, kryją się za nim ludzie, którzy tak naprawdę wcale nie pragną życia usłanego różami.

Znak zodiaku imienia Julian

Imię Julian najlepiej posłuży tym znakom zodiaku, którym nieobce są bohaterskie czyny i szczytne marzenia. W zodiaku jest to przede wszystkim Skorpion, a zaraz za nim Strzelec. Na niektóre znaki to imię działa energetyzująco, dodaje im sił i woli życia: tak działa na Raka, Ryby, Wodnika oraz na znaki Wenus, czyli Byka i Wagę. Lwy i Barany po jego wpływem stają się bardziej „ludzkie” i łatwiej się z nimi żyje na co dzień. Za to w Koziorożcach i Pannach imię to wzbudza wielkie ambicje i wielkie oczekiwania w życiu.

 Gwiazdy, które nadały swojemu synowi imię Julian:

Maciej Kurzajewski i Paulina Smaszcz

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

766 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent