Jordan
UD

Jordan - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Jordanek
Znaczenie : „płynący w dół”
Planeta : Pluton i Wenus
Znane : Tadeusz Jordan Rozwadowski, Jordan Ansalone, Jordan Farmar
Imieniny : 13 lutego, 15 lutego, 6 marca

Historia imienia

Imię Jordan ma korzenie biblijne, pochodzi od nazwy rzeki w Palestynie, w której chrzcił Jan Chrzciciel. Imię zaczęło być używane podczas wypraw krzyżowych, a w Polsce zostało przyjęte od X wieku.

Znaczenie imienia Jordan

Po hebrajsku Jordan to nazwa rzeki Yarden, co oznacza „płynący w dół”, „opadający”.

Numerologia imienia Jordan

Liczba imienia Jordan to OSIEM.

Jaki jest Jordan?

Osoby o imieniu Jordan są kompetentne, zaradne, zdeterminowane i praktyczne. Posiadają mocne osobowości, które predysponują ich do dowodzenia. Mają zdolność do odnoszenia sukcesów w biznesie i handlu. Wiedzą, jak błyszczeć w towarzystwie, jak imponować i przyciągać do siebie innych ludzi. Nie cierpią przeciętności i nie odnajdują się w podrzędnych rolach. Niewielkie porażki mogą powodować w nich fale goryczy. Na szczęście doskonale wiedzą, jak chwytać możliwości, które oferuje im życie, zręcznie i natychmiastowo je wykorzystując. Łączą w sobie potencjał do działania z dojrzałą refleksją, rzadziej decydując się na działanie impulsywne. Bywają niecierpliwi i drażliwi, a także nie zawsze tolerancyjni. Ponieważ często są tak skupieni na pracy i osiągnięciach zawodowych, to zdarza się, że zaniedbują życie prywatne i związki.

Będąc dzieckiem, Jordan może być trochę niezdyscyplinowany, często unoszący się dumą i przewrażliwiony na swoim punkcie.

Znak zodiaku imienia Jordan

Imię to doskonale pasuje do osób spod znaku Byka, Panny, Skorpiona i Koziorożca. Są to znaki powiązane z radzeniem sobie w sprawach materialnych i w praktycznym działaniu.

513 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent