UD

Iwo - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Iwuś, Iwuniek
Znaczenie : drzewo cisowe
Planeta : Saturn i Uran
Znane : Iwo Zaniewski, Iwo Pawłowski, Iwo Cyprian Pogonowski
Imieniny : 19 maja, 4 września, 27 października i 23 grudnia
 

Historia i znaczenie imienia Iwo

Imię Iwo pochodzi z języka germańskiego lub celtyckiego. W języku staro-wysoko-niemieckim (najstarszej odmianie tego języka) słowo iwa oznacza „drzewo cisowe”, „łuk z cisowego drewna” lub wierzba. Inną formą jest imię Iwon, powstałe pod wpływem łacińskim. W Polsce imię Iwo po raz pierwszy odnotowano już w 1206 roku. W 2018 roku nadano je 221 chłopcom.

Numerologia imienia Iwo

Liczba imienia Iwo to numerologiczna DWÓJKA, opisująca osoby odpowiedzialne i poważne.

Jaki jest Iwo?

Iwo jest zdyscyplinowany, porządny i przestrzegający reguł. Rzadko kiedy pozwala sobie na szaleństwa, nawet te drobne. Ważne jest dla niego to, co inni o nim myślą i jak go widzą. Jest pracowity i konsekwentnie dąży do celu. Iwo postrzega innych poprzez pryzmat ich sukcesów i uważa, że również w ten sposób inni postrzegają jego. Dlatego też stara się za wszelką cenę być we wszystkim najlepszy, ambitnie udowodniając to sobie i wszystkim dokoła. Czasami działa przy tym jedynie na pokaz. Jest inteligentny i szybko się uczy, dzięki czemu osiąganie sukcesów nie przychodzi mu trudno. Iwo twardo stąpa po ziemi, w podejmowaniu decyzji kieruje się rozumem i zimnym szacowaniem, nigdy intuicją czy emocjami. Jest pewny siebie, a często wręcz podkreśla swoją rację. Trudno go zawstydzić, a jeszcze trudniej skłonić do rozważenia innego punktu widzenia. Trudno też wyprowadzić go z równowagi, gdyż jest z reguły spokojnym człowiekiem. Iwo podchodzi poważnie do życia, a do swoich obowiązków sumiennie i solidnie.

Znak zodiaku imienia Iwo

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Iwo to Panna i Koziorożec, które najlepiej współgrają z jego praktycznym charakterem.

Gwiazdy, które nadały swojemu synowi imię Iwo:

Mariusz Czerkawski, Maria Sadowska

552 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent