UD

Hugo - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Hugonek, Huguś
Znaczenie : rozumny, bystry
Planeta : Księżyc i Jowisz
Znane : Hugo Kołłątaj, Hugo Koch, Hugo Habermann
Imieniny : 1 kwietnia, 9 kwietnia, 29 kwietnia, 10 sierpnia i 17 listopada

Historia i znaczenie imienia Hugo

Imię Hugo ma korzenie germańskie – powstało poprzez skrócenie imion ze składnikiem hugu („rozum, umysł”). Imię to oznacza człowieka „rozumnego, bystrego”.

Numerologia imienia Hugo

Imię Hugo to numerologiczna SZÓSTKA, pasująca do wyjątkowych negocjatorów i dyplomatów, świetnie współdziałających z innymi.

Jaki jest Hugo?

Hugo jest bezkompromisowym, odważnym i męskim człowiekiem. Mimo pewnej surowości jest bardzo wrażliwy (choć ma tendencję do trzymania uczuć na wodzy). W głębi jest nieśmiałą i zatroskaną duszą, która ma wątpliwości co do swych zdolności. Swoje niedociągnięcia kompensuje wysokim poziomem aktywności i żelazną wolą. Przemierza życie z naturalną łatwością, szybko adaptując się do nowych sytuacji. Czuje odrazę do pochlebstw, oszustw, pretensjonalności, a przede wszystkim do niesprawiedliwości, wobec której jest zdolny wybuchnąć brutalnym gniewem. Ma praktyczne podejście i dobrą głowę do biznesu. Teoria interesuje go tylko wtedy, gdy można ją zrealizować. Potrzebuje wysiłku fizycznego, by uniknąć bycia agresywnym czy kłótliwym.

Jako dziecko, Hugo jest raczej delikatny i wrażliwy. Jego emocjonalna natura łatwiej wyraża się poprzez złość niż czułość. W szkole może preferować konkretne zagadnienia fizyczne czy matematyczne, a także sport, w którym bywa bardzo dobry. Lubi majsterkować, budować i naprawiać różne przedmioty, a najbardziej lubi aktywności, w których istotna jest zdrowa konkurencja.

Znak zodiaku imienia Hugo

Imię Hugo pasuje do znaków Byka, Raka i Skorpiona, które dobrze współgrają z wrażliwością charakterystyczną dla tego imienia.

Gwiazdy, które nadały swojemu synowi imię Hugo:

Aleksandra Kisio

444 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent