Weleda
Weleda Baby

Hubert - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Hubercik, Hubcio
Znaczenie : o jasnym (jaśniejącym) umyśle
Planeta : Księżyc
Znane : Hubert Urbański, Hubert Wagner
Imieniny : 3 listopada

Historia imienia

Imię Hubert jest jednym z tych licznych imion, znanych nie tylko u Germanów, ale i u Greków, Celtów, Persów i Słowian, poprzez które życzono dzieciom płci męskiej różnych cnót, najczęściej wojowniczo-bitewnych. Hubertom życzono jednak jasnego umysłu, podobnie jak naszym Przemysłom i Lestkom. Święty Hubert, którego czcimy 3 listopada, był – w początkach średniowiecza – biskupem w lesistych Ardenach i nawracał mieszkańców tych ciemnych borów. Za swojego patrona uznali go myśliwi.

Znaczenie imienia Hubert

Hubert – osoba  o jasnym (jaśniejącym) umyśle.

Numerologia imienia Hubert

Las i łowy, jako tło działalności świętego, do tego „księżycowa” liczba SZEŚĆ w imieniu – składają się na podobny obraz jak w przypadku Artura. Ładunek magicznej mocy zawartej w tym imieniu każe Hubertom szukać – jako swego życiowego środowiska – miejsc ukrytych, zacisznych i jak pierwotny bór ożywczo ciemnych i wilgotnych.

Jaki jest Hubert?

Hubertowie są domatorami, cenią sobie bezpieczeństwo, stabilny zawód, zasobne konto i miękkie materace. Nie znoszą, gdy natrętni goście lub nieoczekiwane wiadomości burzą im uregulowany tryb życia. Całą swoją osobą czują wszelkie tajemne wpływy i fluidy. Zwracają uwagę na dietę, na pozycję przy spaniu, bywają meteoropatami, a także wziętymi radiestetami. Sprawdzają się jako ogrodnicy i pszczelarze, jak również szybko zostają ojcami licznych rodzin.

Znak zodiaku imienia Hubert

{zodiak}Poprzez wszystkie właściwości Hubertów prześwituje wpływ ich głównej planety: Księżyca. Dlatego też imię to najwłaściwsze jest dla księżycowego znaku Raka, a także dla pokrewnych Ryb i Byka. Dobrze też da sobie radę w życiu z tym imieniem trzeci znak żywiołu wody: Skorpion oraz Panna. Na drugim biegunie mamy takie znaki, jak Baran, Waga czy Wodnik, dla których to imię wyda się zbyt powolne albo zbyt niezgrabne, albo nazbyt staroświeckie.

Gwiazdy, które nadały swojemu synowi imię Hubert:

 Dominika Ostałowska

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

442 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent