Hortensja - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Hortenka, Hortenia
Znaczenie : od łacińskiego słowa „hortus” - „ogród”
Planeta : Mars i Księżyc
Znane : Hortensja (Hortense) de Beauharnais, Hortensia Bussi Soto, Marie-Hortense Fiquet, Hortense von Gelmini zu Kreutzhof
Imieniny : 11 stycznia

Historia i znaczenie imienia Hortensja

Imię Hortensja ma swoje korzenie w starożytnym Rzymie, pochodzi od nazwy rodu Hortensjuszy. Z kolei nazwa rodu wywodzi się od łacińskiego słowa „hortus”, czyli „ogród”. Hortensja jest żeńską wersją imienia Hortensjusz.

Numerologia imienia Hortensja

Liczba imienia Hortensja to JEDENAŚCIE. Zaliczana jest do grupy liczb mistrzowskich. Numerologiczne Jedenastki są kreatywne, zaradne i nowatorskie w działaniu. Doskonale radzą sobie w trudnych sytuacjach, przestrzegając przy tym zasad moralnych.

Jaka jest Hortensja?

Osoby o imieniu Hortensja to tajemnicze, aktywne, pełne energii, pomysłowe, kochające wolność i przygody kobiety. Ciągle poszukują nowych możliwości rozwoju swojego umysłu. Hortensja czasem może wydawać się oderwana od rzeczywistości, czy w jakiś sposób inna od otaczających ją ludzi. Dzieje się tak dlatego, że często przyjmuje rolę krytycznego sceptyka, mając swoje własne, niezależne i innowacyjne podejście. Zdecydowanie woli być sobą i nie stara się na siłę dostosowywać do reszty. Pragnie ruchu i działania. Często ma zmienne nastroje. Najważniejsza jest dla niej wolność, nie potrafi dostosowywać się do ograniczeń. Jest towarzyska, nie traktuje ludzi powierzchownie. Nigdy nie doskwiera jej samotność.

Jako dziecko, Hortensja jest otoczona wianuszkiem koleżanek, które pod wpływem jej wdzięku i szalonych pomysłów, chcą być takie jak ona.

 

Znak zodiaku imienia Hortensja

Imię Hortensja doskonale pasuje do osób spod znaku Barana, Bliźniąt, Byka i Panny. Są to znaki pasujące do numerologicznej Jedenastki, określające ludzi aktywnych, kreatywnych i wiedzących czego chcą.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent