Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Heron - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Heronek, Hero
Znaczenie : od słowa heros - półbóg
Planeta : Jowisz i Księżyc
Znane : Heron z Aleksandrii
Imieniny : 28 czerwca, 17 października i 14 grudnia
 

Historia i znaczenie imienia Heron

Heron to imię męskie wywodzące się z mitologii greckiej. Pochodzi od słowa pochodzi od hḗrōs (ἥρως), co oznacza „półbóg„. W języku łacińskim słowo „heros” zostało zapożyczone w celu oznaczenia osoby o nadludzkiej sile i niezłomnej odwadze: ten, kto chroni i broni innych w ofiarny sposób. Znany jest także „wzór Herona„, pozwalający obliczyć pole trójkąta, gdy znane są jego boki – jego nazwa pochodzi od Herona z Aleksandrii, starożytnego greckiego matematyka, fizyka, mechanika, wynalazcy i konstruktora. Ten sam Heron stworzył pierwszy pierwowzór turbiny parowej, skonstruowany w I wieku około roku 60 n.e., zwany „banią Herona” oraz maszynę do czerpania wody („fontanna Herona„) i maszyny oblężnicze.

Numerologia imienia Heron

Liczba imienia Heron to numerologiczna SZÓSTKA, opisująca osoby oddane rodzinie i rozsądne.

Jaki jest Heron?

Heron to mężczyzna bardzo zaradny życiowo. Doskonale wie, jak się odnaleźć w każdej sytuacji, nawet jeśli nie jest to sytuacja łatwa. Wie także, jak zorganizować sobie oraz swoim najbliższym wygodne i dostatnie życie. Tu trzeba wspomnieć, że rodzina jest dla Herona bardzo ważna, jeśli nie najważniejsza. To dla rodziny potrafi się poświęcać bez opamiętania i pracować wręcz w nadmiarze. Dobrze odnajduje się w roli opiekuna i opoki, pod którą można się schronić. Często odkłada przy tym swoje potrzeby na dalszy plan. Heron nie lubi trwonić czasu. Jest konkretny i obowiązkowy. Do świata podchodzi w sposób realistyczny, twardo stąpając po ziemi. Ciężko go wyprowadzić z równowagi, jest rozsądny i stabilny w swoich uczuciach.

Znak zodiaku imienia Heron

Znaki zodiaku najlepiej pasujące do Herona to Byk i Skorpion, które najlepiej współgrają z jego spokojnym i stabilnym charakterem.

807 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent