UD

Hektor - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Hektorek
Znaczenie : mocno trzymający
Planeta : Słońce i Wenus
Znane : Héctor Babenco, Héctor Castro, Hector Elizondo, Hector Zazou, Héctor Alonso Rebaque
Imieniny : 20 czerwca

Historia i znaczenie imienia Hektor

Hektor jest imieniem greckim, pochodzącym od słowa ‘εκτωρ (hektor), oznaczającym „mocno trzymający”. Te z kolei pochodzi od słowa εχω (echo), które oznacza „posiadać, utrzymywać”. Hektor to postać znana także z „Iliady” Homera, był to najdzielniejszy bohater trojański, przedstawiony jako rycerz bez jakichkolwiek skaz i wad. W Polsce jest to imię znane i nadawane już od średniowiecza.

Numerologia imienia Hektor

Zgodnie z numerologią imieniu Hektor przypisana jest liczba PIĘĆ, związana z ludźmi wpływowymi i autorytetami.

Jaki jest Hektor?

Hektor już od najmłodszych lat jest bardzo niezależny, za wszelką cenę pragnie podążać własną ścieżką. Jest niezwykle męski, bywa zawzięty i uparty. Nie ulega wpływom i kompromisom, trudno też przekonać go do zmiany zdania, gdyż bywa ślepo zapatrzony w to, co raz uznał za stosowne. Nie wierzy w intuicję, jedynie rozsądne, rzeczowe rozwiązania są dla niego przekonujące. Nie lubi okazywać emocji, ponieważ uważa to za słabość. Trudno zrozumieć, co naprawdę myśli, gdyż najczęściej nie dzieli się tym z innymi. Jego świat wewnętrzny jest więc tajemnicą nawet dla osób mu bliskich. Hektor ma silne zdolności przywódcze, a ludzie poddają się jego magnetycznemu wpływowi. Jest świetnym dyplomatą, który potrafi przekonać do podążania za nim.

W dzieciństwie warto wzmacniać jego wyrażanie emocji, by nie chował ich przed światem. Hektor jako dziecko uwielbia rywalizację, sport, a szczególnie gry zespołowe. Jeśli jest najstarszym dzieckiem, to obiera pozycję lidera, przewodząc swojemu rodzeństwu, ale także opiekując się nim.

Znak zodiaku imienia Hektor

Do imienia Hektor najbardziej pasują znaki Lwa i Strzelca.

599 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent