Gracja
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Gracja - znaczenie i pochodzenie imienia

Także :
Znaczenie : wdzięk, powab
Planeta : Saturn i Uran
Znane : Grace Kelly, Grace Jones, Gracie Fields
Imieniny : 1 czerwca, 13 czerwca, 18 grudnia
 

Historia imienia i znaczenie imienia Gracja

Pełne powabu imię Gracja znaczy dokładnie tyle, z czym się kojarzy. Pochodzi od łacińskiego słowa gratia, oznaczającego „wdzięk, powab”. W mitologii greckiej było to imię bogini wdzięku i radości. Jest synonimem przyjemnych słów, takich jak elegancja, godność, przyzwoitość i uprzejmość. Jako imię żeńskie Gracja jest w obiegu w całej Europie od późnego średniowiecza (XIV i XV wiek). Imiona, które oznaczały „cechy moralne” (np. wiara, nadzieja, miłość, cierpliwość itp.), stały się odrębnym stylem nazewnictwa wśród Purytanów po Reformacji Protestanckiej. Jest to imię bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych (Grace), jednak w Polsce w 2018 roku zostało tak nazwanych tylko 5 dziewczynek.

Numerologia imienia Gracja

Imię Gracja to numerologiczna CZWÓRKA, opisująca osoby skromne i praktyczne.

Jaka jest Gracja?

Gracja jest osobą porządną i zdyscyplinowaną. Nie znosi chaosu i bałaganu, dlatego wszystko wokół niej jest zawsze dobrze zorganizowane. Jest godna zaufania i można na niej polegać, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Podejmuje trafne decyzje, a jej umysł jest bystry. Nie zwleka, odkładając rzeczy na ostatnią chwilę – woli działać z odpowiednim zaplanowaniem i wyprzedzeniem. Nie lubi niespodzianek, które „wytrącają ją” z jej doskonałej organizacji. W zasadzie nie kieruje się swoją intuicją wierząc, że tylko umysł i racjonalne myślenie zaprowadzą ją tam, gdzie pragnie. Gracja jest zaradna – wie, jak się zachować w niemal każdej sytuacji. To osoba, którą dobrze mieć w swoim otoczeniu – prawdomówna, wierna i lojalna.

Znak zodiaku imienia Gracja

Imię Gracja pasuje do osób spod znaku Panny i Koziorożca, najlepiej dopasowanych do jej charakteru – praktyczności i stabilności.

Gwiazdy, które nadały swojej córce imię Gracja:

Kate Moss (Lila Grace), Adam Levine i Behati Prinsloo (Gio Grace), Danny DeVito (Grace Fan), Meryl Streep

514 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent