Weleda
Weleda Baby

Genowefa - znaczenie i pochodzenie imienia

Także : Gienia, Gieniuchna, Gienka
Znaczenie : (prawdopodobnie) kobieta z dobrego rodu
Planeta : Merkury
Znane : Genowefa Wiśniowska
Imieniny : 3 stycznia

Historia imienia

 Święta Genowefa jest patronką Paryża. Ponad 1500 lat temu uchroniła swoje miasto – dzięki modlitwom i zdolności jasnowidzenia – od najazdu dzikich Hunów. Miasto wówczas cudownie ocalało i w następnych wiekach wyrosło na stolicę świata.

Znaczenie imienia Genowefa

Początki imienia Genowefa nikną w pomroce dziejów. Być może znaczyło ono: „kobieta z dobrego rodu”.

Numerologia imienia Genowefa

Liczba tego imienia wynosi CZTERY. Czwórka oznacza zazwyczaj ludzi statecznych, przywiązanych do stałych wartości, wiernych, opiekuńczych i pełnych oddania. Genowefy mają wszystkie te zalety ducha.

Jaka jest Genowefa?

Genowefy mają z natury „dobrze poukładane” w głowach. Są wierne tradycjom i hołdują moralnemu porządkowi, cenią sobie wszystko to, co piękne i harmonijne, co kieruje umysł ludzki ku wyżynom, każe się rozwijać i kształcić. Zazwyczaj mają szerokie zainteresowania, są kulturalne i w codziennym życiu przestrzegają dobrych manier.

 

Znak zodiaku imienia Genowefa

Imię Genowefa, jeżeli wsłuchać się w jego wibracje, ma silną domieszkę żywiołu powietrza, co zaznaczono, łącząc je ze znakiem Wagi i wpływami planety Merkury. Dlatego też najbardziej jest odpowiednie dla powietrznych znaków zodiaku, czyli dla Wagi, Bliźniąt i Wodnika. Ze względu na wpływy stabilnej i spokojnej liczby cztery imię to jest odpowiednie też dla Raka, Panny, Byka – i również – Skorpiona. Na Koziorożce działać może rozleniwiająco; z pozostałymi znakami nie ma już wiele wspólnego.

Źródło: Wojciech Jóźwiak „Imię dla Twojego dziecka” Wydawnictwo BIS

788 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent